Hiba

2013. szeptember 06. 09:53

Ha az euró ma is 260 forint volna, a svájci frank meg 180, senki nem foglalkozna a csűrcsavarokkal és a hibákkal.

2013. szeptember 06. 09:53
A szerk.
NOL

A kormányzat, amely korábban még elismerte az állam felelősségét a devizahiteles ügyben, a problémát most csak és kizárólag a bankszektorra hárítja, mondván, a termék hibás. Ami közgazdasági értelemben persze igaz is: nem lett volna szabad. Hiba volt olyan gazdaságpolitikai környezetet teremteni, amely segítette a devizában való eladósodást, ahogyan hibáztak az állami szervek is, amikor nem léptek fel időben, és nem védték meg az ügyfeleket a rájuk hárított árfolyamkockázattól. Azt azonban álságos kijelenteni, hogy ez csak a bankok hibája. Benne volt ebben vastagon mindenki.

Ha ugyanis az árfolyamkockázatot a bank futja (például azért, mert erre kötelezik), akkor drágább lesz a devizahitel, s annyi az olcsó kölcsönnek, meg az így felpörgetett gazdaságnak. Mindeközben mindenki tudja, hogy a devizahitelekkel alapvetően nem jogilag van baj. Ha az euró ma is 260 forint volna, a svájci frank meg 180, senki nem foglalkozna a csűrcsavarokkal és a hibákkal.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2013. szeptember 06. 13:52
Viszont ez a kormány cselekszik! Amúgy elég nehéz dolog utólag rendet tenni az előző kormányok szemetében akik tűrték, hogy magánjogi szerződésekben százezrével kiszipolyozzák az állampolgárokat.
Trükkök Százai...
2013. szeptember 06. 12:36
Akinek még maradt egy kis esze, az mind tudja, hogy alapvetően jogilag van baj. Az mondjuk stimmol, hogy a zállam felelőssége a tisztességes piaci feltételek megteremtése és az ehhez kapcsolódó szabályok szigorú betartatása és hogy mindenki vastagon benne volt. A pannonpuma meg mintha nem ugrott volna ki a bokorból, persze lehet, hogy csak nem vettük észre. Az árfolyammal való játszadozás meg csak terelés a sok egyéb, trükkösen és jogtalanul besepert pénz észrevétlenségének érdekében, persze az is hozott a konyhára rendesen. Hogy mindezt a NOL feszegeti, az csak hab a tortán.
röviden
2013. szeptember 06. 11:50
De, a devizahitelekkel alapvetően jogilag van baj. A szerkesztőséggel meg intellektuálisan és morálisan.
Nomine
2013. szeptember 06. 11:28
Íme, így kell megvédeni a bankokat ballib módon a NOL-on. Gratulálok Egyébként bankolt valaki közületek külföldön valaha? Csak azért kérdezem mert nekem teljesen más tapasztalatom van a külföldi bankolással mint a hazaival. Odakint kb. kinyalják a valagam, idehaza meg csak egy szükséges rossznak érzem magam aki csak azért kell hogy aláírjon a papír alján egy nyilvánvalóan a bank számára előnyos szerződést
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!