Hagyják, hogy a mi dolgainkat mi intézzük

2013. augusztus 01. 20:56

Nekünk, erdélyieknek, elegünk van abból, hogy Bukarest tulajdonképpen egyfajta gyarmataként kezeli Erdélyt.

2013. augusztus 01. 20:56
Tőkés László
Szatmári monitor

„Victor Ponta román kormányfő a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor záróelőadásán Magyarország védhatalmi státusa kapcsán általam mondottakra reagálva a következőket nyilatkozta: »Sajnálom, hogy Romániának nincs olyan elnöke, aki ellátná alkotmányos feladatait, és állást foglalna, amikor Románia területi épségét és függetlenségét éri támadás…«.

Válaszképpen a plagizáló miniszterelnök figyelmébe ajánlom a következőket.

A dél-tiroli példánál maradva: amikor Ausztria védhatalmi státusáról kötött Olaszországgal megegyezést, akkor egyben elismerte ez utóbbi államhatárait. Következésképpen szó sincs arról, hogy valaki is megkérdőjelezné Románia területi épségét és államhatárait.

Ami a függetlenség kérdését illeti: Ponta úr inkább azon gondolkodjon el, mennyi szuverenitása maradt az általa vezetett országnak azok után, hogy a Nemzetközi Valutaalapnál gyakorlatilag az egészet elzálogosította?

Nekünk, erdélyieknek, elegünk van abból, hogy Bukarest tulajdonképpen egyfajta gyarmataként kezeli Erdélyt. Az elmúlt évtizedekben többé-kevésbé bebizonyosodott, hogy az egymást követő bukaresti kormányok képtelenek a jó kormányzásra, s ezáltal jószerint több problémát okoztak Romániának, mint amennyit megoldottak. Minekutána csődbe vitték az országot, most külföldi hitelek felvételével és politikai hazudozással próbálják eloltani a tüzet.

Európai polgárként és erdélyi magyarként azt kérem: hagyják, hogy a mi dolgainkat mi intézzük – ez mind az erdélyi románságnak, mind az erdélyi magyarságnak, de az egész országnak is hasznára fog válni.

Aki ezt nem látja, az vagy vak, vagy csupán a saját hatalmát és önérdekét nézi.

Mindkettő árát mi, romániai adófizető állampolgárok leszünk kénytelenek megfizetni.

Nagyvárad, 2013. július 31.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 158 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pedroamigo
2013. augusztus 02. 10:42
"Európai polgárként és erdélyi magyarként azt kérem: hagyják, hogy a mi dolgainkat mi intézzük..." Monca Laci, mit szól ehhez a bálványod, a focista? Tudod, aki eszelősen centralizál mindent ami a szeme elé kerül vagyis pont senkinek se hagyja, hogy a dolgait intézze...
MacElek
2013. augusztus 02. 09:33
"Következésképpen szó sincs arról, hogy valaki is megkérdőjelezné Románia területi épségét és államhatárait." De van. Ők maguk. Hisz tudják, hogy lopott föld, ami sose lesz az övék.
hajjaj
2013. augusztus 02. 09:30
"Nekünk anyaországi magyaroknak"? Hát kik lennének ? Nem tudod ? A Dániel Péter, Heller Ágnes ,na meg az Andrassew iván fajták azok, akiknek fáj a "status quo" megbillenése. Nehogy már többen legyenek a bőgatyás magyarok !
Berecskereki
2013. augusztus 02. 09:13
Az USA és az Európai nagyhatalmak - beleértve Szovjetuniót, a mai Oroszországot is – tisztában voltak/vannak a két békeszerződés faramuci voltával, hogy Európa országai határának átrajzolásával milyen problémákat okoztak. Ezért nem tettek semmit a szovjet jelenlét ellen, mert fontosabb volt 1956-ban is a szuezi érdek, mint a magyar probléma, vagy az évek folyamán a Közép Európai országok etnikai, területi problémái. A szovjet jelenlét, hol közvetlen, hol közvetve ezt a problémát diktatórikusan megoldotta. Ezért hallgatnak most is, mert kellemetlen lenne elővenni, s ezért mondják minden ezzel kapcsolatos történetre; ez a kér ország belső ügye. Igen, ami számukra kedvezőtlen az nemzeti ügynek tekintik, de ami kedvező azt uniós, nemzetközi ügynek. Akik pedig mindezt teszik, döntően a balliberálisok és a mögöttük álló internacionális finánctőke.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!