Vissza a vérözönbe

2013. augusztus 16. 11:53

Sokba kerül Egyiptomnak a hosszú kerülőút a kerekasztalig. Egy kerekasztallal, egy 1989-cel vagyunk mi érettebbek, áldozatokban szegényebbek náluk.

2013. augusztus 16. 11:53
Révész Sándor
NOL

„A liberálisok frontembere, el-Baradei lemond. Egyiptomban »a valódi rendszerváltás az alkotmányos demokrácia irányába egyelőre távolinak és valószínűtlennek tűnik«. Ezt írta a lapunkban profetikus cikkében még a mámor heteiben, 2011 márciusában Arató András New Yorkból. Megjósolta, nagy baj lesz abból, hogy a hadseregnek ekkora a nimbusza, és ilyen gyenge civil ellenőrzésének, korlátozásának igénye. A nagy baj meglett. De ahhoz Arató szerint más is kellett. Az, hogy Egyiptom elszabotálja a nemzeti kerekasztalt.

»1989 óta rengeteg elemzés mutatta ki, hogy a sok szereplő részvételével kidolgozott, kompromisszumokon alapuló, kialkudott átmenet adja a legnagyobb esélyt azoknak a garanciáknak a megteremtésére, amelyeket megkövetel az alkotmányos kormányzás... az ellenzék Lengyelországban, Magyarországon, Bulgáriában, az NDK-ban és Dél-Afrikában nem a kormány bukását követelte, hanem átfogó tárgyalásokat a rendszerváltozás lebonyolításáról: időzítéséről, szabályairól, folyamatairól és garanciáiról«. Sokba kerül Egyiptomnak a hosszú kerülőút a kerekasztalig. Egy kerekasztallal, egy 1989-cel vagyunk mi érettebbek, szerencsésebbek, áldozatokban szegényebbek náluk. Így becsüljük meg a mi ’89-ünket. Így nézzünk azokra, akik megtagadják. Akiknek csak az az alkotmány kell, ami csak az övék.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MacElek
2013. augusztus 16. 20:24
Majd megnézzük, hogy az egyiptomiak hol tartanak 24 év múlva. Hogy ez az ország hol tart, azt tudjuk... Köszönet nem jár érte.
Akitlosz
2013. augusztus 16. 16:31
Amit a szerző érettségnek gondol, az valójában disznóság volt, hatalomféltés/éhség és félelem szülte kompromisszum. S éppen ez a kerekasztal miatt maradt félbe a rendszerváltás, s éppen emiatt maradt máig is Magyarország posztkommunista ország. Inkább forradalom kellett volna, ami ugyan áldozatokkal járhatott volna, de az áldozat nem lett volna hiábavaló. Megszabadulhatott volna az ország a kommunista diktatúra pártjától. Így azonban nem. Nem is jutott az ország semmit sem előbbre 23 év alatt. Kb fele annyi ember dolgozik kb. kétszer olyan hatékonyan, így az átlagos életszínvonal kb. ugyanakkora mint a kommunizmus idején. Csak közben több mint meghússzorozódott az államadósság, ami egyre inkább versenyképtelenné teszi az országot, és Szlovákia simán elviharzott Magyarország mellett. Magyarország csak azért nem tök utolsó az EU szegénységi listáján, mert utánunk még felvették Romániát és Bulgáriát is. A Fidesz csak duma szinten ostorozza a kommunistákat, de valójában tartja magát, ahhoz a kerekasztalhoz, s nekik is az a jó, ha a kommunista diktatúra utódpártja marad a fő vetélytársuk, s nem valami új tiszta, de legalábbis kevésbé mocskos párt, amelyen nehezebb lenne fogást találni. Magyarország megújulására talán akkor lenne remény, ha már nem ülnének a rendszerváltás mocskával szennyezett pártok és emberek a magyar parlamentben, de legalábbis nem lennének hatalmon.
ekezetes
2013. augusztus 16. 16:25
Köszönjük Révész és a többi ballib médiacsicskafosnak, hogy egy percig sem kell elfelejtenünk, kikből nem kérünk, kiket nem fogunk visszaengedni a hatalomba 2014-ben. Dolgozz Révész és írj, írj. írj.
antioxi
2013. augusztus 16. 15:09
Ja, mi is érettebbek vagyunk egy '89-el. Ezért tudjuk (mi magyarok is), hogy még egy olyat azt már nem, köszi.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!