Játszott demokrácia

2013. július 05. 07:18

Az események alapján láthatjuk, hogy Egyiptomban semmi sem történt Mubarak bukása óta. Az arab tavasz nem létezett, semmiféle új szelek nem fújnak, nincs demokratikus lelkesedés.

2013. július 05. 07:18
Sitkei Levente
MNO

„Az események alapján láthatjuk, hogy Egyiptomban semmi sem történt Mubarak bukása óta. Az arab tavasz nem létezett, semmiféle új szelek nem fújnak, nincs demokratikus lelkesedés. Csak a nyers erő van, a hadsereg és azok a politikusok, akik eljátsszák a demokráciát egy alapvetően tekintélyuralmi országban. Most pedig ott áll Egyiptom, ahol a part szakad. Egy demokratikusan megválasztott elnököt mozdított el a hatalomból a hadsereg a nép lelkesedése közepette, s nem tudni, hogy a katonák mit fognak kezdeni a túl régóta általuk igazgatott kinccsel. Még egyszer átengedni a semmihez nem értő civilek kezébe, hogy újra választást írjanak ki, amelyet újra megnyernek az iszlamisták, nem tűnik túl jó ötletnek. Megtartani a hatalmat, hogy aztán egy európai parlamenti képviselő rájuk húzza a vizes lepedőt Brüsszelben, még ennél is borzasztóbb kilátás. De persze ott van a harmadik lehetőség, amelyet még senki sem próbált ki, pedig látványosan ezt akarja az egész nyugati világ: a választásokat minél előbb írják ki, s azt nyerje meg egy nyugatos, demokratikus, szekuláris párt, amely Mohamed el-Baradeit jelöli elnöknek. Senki se ismeri őt, de kifelé mosolyog majd Egyiptom.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Felebarát
2013. július 05. 16:59
akkor ezt lessétek, amerikai újságíró és a szir válság... https://www.facebook.com/photo.php?v=683454295013856
citizen queen
2013. július 05. 16:04
Hát igen, a diktátor Mubarak eltávolításával sem lett kolbászból a kerítés. Mursziéval sem lesz. A demokráciával, meg szabadsággal sajnos nem jár automatikusan együtt a jólét.
kukagyerek
2013. július 05. 09:28
"..nincs demokratikus lelkesedés." Mint ahogy, nincs diktatórikus, antidemokratikus, semleges, stb. lelkesedés sem. Csak lelkesedés van, agyament jelzők nélkül. Idióta!
Türelem
2013. július 05. 08:59
Azt hiszem, hogy sokat sejtet a mozgatórugókról az is, hogy tárgyalások indulnak az IMF 4 milliárd dolláros hitelnyújtásáról is. Az IMF lételeme a hitelkihelyezés, ha nem kell, például Magyarország, akkor kreálnak a globális pénzügyi érdekeket szolgáló országokkal - USA, Izrael - olyan válságokat, amelyekből a "kilábalás nélkülözhetetlen " eszközévé a hitelfelvétel bizonyul. Bájos az itt székelő egyiptomi nagykövet nyilatkozata is, amely szerint ami történt, az nem katonai puccs. Érdekes Nógrádi álláspontja is, aki szerint első hallásra a katonai puccs lehet borzasztó, másodikra már kevésbé. Egyedül a török kormánynak volt bátorsága fehéen-feketén kimondani, hogy katonai puccs történt Egyiptomban. Ebben nyilvánvalóan benne van a forgatókönyv továbbterjedésétől való félelmük is. Martonyi a szokásos seggnyaló stílusában semmi érdemit nem mondott. Nyugodtan bezárhatnák a KÜM-öt, s a pénzt fordíthatnák a Dorogon ősztől munkanélkülivé váló 500 ember helyzetbe hozására. A Mandiner szokásához híven alszik, a versenyszellem még nem járja át, nem indítja a reggelt semmi olvasásra érdemes híranyaggal. Napok óta csak Bajnai svanyú képét lehet látni. Hol vannak az aktualitások? Például Kocsis Máté nyilatkozata arról, hogy a Kúria a bankok oldalára állt? Magam nem vagyok hiteles, de átérzem ezen családok problémáját, különösen annak tükrében, hogy egy zágrábi bíróság hasonló ügyben az emberek oldalára állt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!