„Mit jelent a – tengerentúli közszereplők által is többször emlegetett – »legitimate rape« és »date rape«?
Valójában természetesen nincs olyan, hogy »legitimate rape«. Egy arkansasi szenátusi jelölt használta ezt a kifejezést, amikor azzal próbált az abortusz ellen érvelni, hogy egy nő szervezete képes leállítani a fogamzás folyamatát, ha esetleg »törvényes«, illetve »valódi« nemi erőszaknak esik áldozatául. Ez persze úgy, ahogy van baromság, jó nagy botrány lett belőle. Nemcsak azért, mert a pasi röhejesen nem értett az alap biológiához, hanem mert arra utalt, hogy a nemi erőszak kizárólag egyféleképpen történhet. Holott: a nemi erőszak bármi, ami nem kívánt szexuális érintés vagy behatolás, és sokan nem is gondolnak arra, hogy férfiak is áldozatául eshetnek ennek, bár természetesen sokkal kevesebb esetet tartanak számon. A »date rape« kifejezés azokat az eseteket írja le, amikor egy nő annyira öntudatlan állapotban van, hogy már reakcióképtelen, vagy annyira van csak magánál, hogy nemet ugyan tudjon mondani, de ne legyen képes harcolni vagy menekülni, és ezáltal nemi erőszak áldozata lesz. (...)
Mik szerinted a legsúlyosabb tévhitek a nemi erőszakkal kapcsolatban? Van-e olyan tájékoztató kampány, amely szerinted különösen sikeres volt?
Mindig is zavart az a tévhit, amely szerint a női egyenjogúság lényege, hogy mind egyformák legyünk, illetve a nők férfiasak akarnak lenni. Ezzel szemben a valóság az, hogy a nők egyszerűen egyenlő jogokat és tiszteletet követelnek, ami szerintem elég természetes elvárás. Egy olyan – nyugati – világban élünk, ahol a nők kialakult szexuális szerepe egy norma, és elvárják tőlünk, hogy eljátsszuk. Európában egy szappant nem tudnak hirdetni anélkül, hogy egy mell be ne kerüljön a képbe! (...)
Ha lenne egy 15 éves lányod, mit tanácsolnál neki ezzel a témával kapcsolatban?
Azt, hogy nem kell senkinek semmit bizonyítania. Az, hogy a szex mit jelent, és mit ad, csak arra tartozik, akivel meg akarja osztani. Senkinek nem tartozik soha szexszel, de még egy puszival sem.”