„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
A kormányfő immár szisztematikusan használ történelmi hasonlatokat, amelyekkel többnyire közvetetten vagy az oroszokat bolsevikozza, vagy a németeket nácizza (esetleg Brüsszelt hasonlítja a kommunista Moszkvához).
„Feledésbe merült volna, ha a Spiegel Online később nem teszi szóvá Orbán Viktor múlt hét keddjén, a magyar nagykövetek előtt kifejtett véleményét. A kormányfő egy kérdésre válaszolva úgy vélekedett: az EU és Oroszország közötti szövetség Közép-Európának sem könnyű kérdés történelmileg, mert »ha egy Németország vezette Európai Unió és Oroszország közeledéséről olvas az ember, akkor megnézi, hogy a gyerekek megvannak-e az udvaron«.
A kormányfő immár szisztematikusan használ történelmi hasonlatokat, amelyekkel többnyire közvetetten vagy az oroszokat bolsevikozza, vagy a németeket nácizza (esetleg Brüsszelt hasonlítja a kommunista Moszkvához). Ám ez a mostani ízléstelenség kilóg még ebből a sorból is, mert egyszerre sért meg szinte mindenkit. Túl azon, hogy egy politikusnak, már ha nincs maradéktalanul birtokában az államférfiúi kvalitásoknak, nem feltétlenül volna muszáj történelmi párhuzamokkal élnie, a fenti mondatokból csak a kormányfő pragmatikus – pénzszerzési – világszemléletének hasadtsága világlik ki. Libikókázik: a Kelet addig volt minta, amíg pénzt remélt onnan berendezkedése finanszírozásához, hogy mellőzhesse az uniót, amely számon kéri rajta a polgári liberális és demokratikus értékrendet.”