Pénzörvények

2013. július 23. 17:06

Az EB vagy az IMF nem partner, mert az általuk ismételgetett neoliberális „mantra” a nyers birodalmi érdekek kompromisszumképtelen képviseletét jelzi.

2013. július 23. 17:06
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

„A fő gond az, hogy a birodalommal nem lehet tárgyalni, egyezkedni, mert a birodalom egész egyszerűen »nincs«! Persze nagyon is van, de soha nem ő, hanem valamilyen megbízottja tárgyal, akinek nagyon kötött mandátuma van, és a szokásos birodalmi közhelyeken kívül mást nemigen tud ismételgetni. Ebben a kontextusban tehát az Európai Bizottság vagy a Nemzetközi Valutaalap nem partner, mert az általuk évtizedek óta ismételgetett neoliberális »mantra« a »strukturális reformokról« meg a »fenntartható növekedésről« csupán a nyers birodalmi érdekek kompromisszumképtelen képviseletét jelzi. Az egész egy origamiszakkörre emlékezet, ahol mindenki »hajtogatja« a magáét. A satuba szorított kormányt tehát egyik oldalról az egyre elkeseredettebb népe nyomja, most éppen leginkább a devizaadósok »személyében«, a másik oldalról meg a birodalmi helytartók bábfiguráinak »papagájkommandója«, akik mögött a birodalom cinikus, gátlástalan elutasítása sejlik fel. Logikailag ebben a helyzetben csak a háborús konfliktusok elmélyülésére számíthatunk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tündér_Lala
2013. július 24. 08:39
A cikk tökéletes. Méghogy nam csinálnak világinflációt. Nyomják a dollárt és vásárolnak rajta. Legelsősorban államadósságokat, amelyeeket extra kamatokkal büntetnek. Így az egész világ nekik dolgozik, az inflált dollár helyett valódi értékeket kiizzadva.
Sovereign
2013. július 23. 19:01
"A takarékpénztárak körüli konfliktusok jelenthetik az egyik lehetséges törésvonalat." Hú milyen finom fogalmazás. Bogár Lászlónak politikusnak kéne mennie. Ja bocs, az már volt az antall-kormányban. Semmi hír arról hogy a konfliktust ki kezdte: a kormány, ami szétbasz maga körül mindent, amihez hozzáér. "Ma már a magyar társadalom egyre nagyobb része számára kezd világossá válni, hogy „Magyarországon a hatalom általában nem Magyarországon van”, hanem az országon kívül. Kissé leegyszerűsítve, a hitelezőinknél." Igen és az erőltetett adósságszolgálatban a kormány és oligarchái játsszák a szolgabíró, a behajtó, a RABSZOLGAFELÜGYELŐ szerepét. "A satuba szorított kormányt tehát egyik oldalról az egyre elkeseredettebb népe nyomja" Ja, az a rohadt nép nem akar belenyugodni, hogy "az egyharmadát az út szélén kell hagyni", vgy hogy is volt pontosan ama interjúban, kedves Bogár László? Lassan eljutunk oda, hogy akik idejuttattak minket, egy nagy fán lóbálja őket aszél.
OberEnnsinnen
2013. július 23. 18:03
Bizony, bizony, ez az igazi mestermunka a globálook részéről, bármit lépsz, nekik szolgálsz. De van itt egy nagyon fontos momentum: nagyon nem mindegy, mennyit hasítasz ki a téged megválasztók számára. Ha ugyanis okosabb vagy Mr. Global-tól, csatákat nyerhetsz vele szemben. De ha nem, Mr. Global "... ott áll eleve sírodnál, ő mondja meg, ki voltál, porod is neki szolgál." Ahogy Illyés már nagyon régen megírta
gubenc
2013. július 23. 17:57
Alapvetően a deviza hitelezés kérédése egyszerű. Nem háborúzni kell, hanem valamilyen egyességre jutni. Magyarország területén a magyar kormány hozza a törvényeket. Elvileg előírhatja azt is, hogy felvételi árfolyamon kell törleszteni. Tegnap előtt hallottam Róna Pétert a klubbrádióban. Elég meggyőzően évrelt a polgári törvénykönyv alapján amellett, hogy a szerődések semmisek, és a korrekt eljárás az lenne, ha az adósok a tartozást minusz az eddig törlesztett összeget fizetnék a MNB alapkamattal. Ez elvileg jogilan korrekt eljárás lenne. Csakhát ez ugye kb 1000 mrd bukta valakinek. Ha teljesen a bankokra löcsöljük csődbe menne, és annak van egy két kellemetlen következménye. Ezért valahogy meg kell osztani a terhet az állam a bankok és az adósok között. A tárgyalások most szerintem az arányokról folynak. Elvileg még a bankok külföldi tulajainak is megérheti valamennyire, ha most beletolnak egy kis pénzt a bankjukba, viszont cserébe nem bukik az egész itteni üzletük. Bogár Lászlóval ellentétben azt gondolom, hogy lesz valamiféle kiegyezés az ügyben a "birodalommal". Mert nekik is ez az érdekük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!