Kongresszusok után

2013. február 05. 20:19

Január 26-án két ellenzéki párt is kongresszust tartott, a DK és az LMP. Mindkét eseménynek van olyan üzenete, amely nem kap elég hangsúlyt a közbeszédben.

2013. február 05. 20:19
Lánczos Vera
Galamus

„A DK kongresszusa egy önmagában biztos párt fóruma volt, amely éppen ezért kisebbségi érzések nélkül tudta megfogalmazni nyitottságát minden választási szövetségi politikára, amely a demokrácia helyreállítását célozza. Az LMP kongresszusa pártszakadással végződött, mert a többség nem tudott szembenézni a fent jelzett feloldhatatlan ellentmondással: képtelennek bizonyultak felelős választ adni a demokrácia vagy önkényuralom profán kérdésére a 2014 utáni időszakra vonatkozóan. Az LMP platformista szárnya volt az, amely ezt az akadályt vette, bizonyítva, hogy számukra a demokrácia mutatkozott fontosabbnak a pártérdeknél. Még nem tudni, milyen következményekkel jár a kilépőkre nézve ez a fordulat, lehet, hogy sok, előre fel nem mért hátránnyal. Meg kell küzdeniük azzal a teherrel is, hogy ha tartják magukat a célkitűzéseikhez, és nem sikerül kiegyezniük korábbi pártjuk vezetésével, a távozásnak áldozatává eshet az LMP-frakció is. Még tart a próbálkozás, hogy a frakció túléljen, de már ehhez is a jog olyasféle csűrése-csavarása szükségeltetik, amely a szeplőtelenségre stratégiát építő LMP-imázst erodálja. Ennek ellenére, és ezekkel a diszfunkciókkal együtt is, a kiválás sokkal inkább igazolja a demokratikus értékek iránti elkötelezettséget, mint az LMP eddigi válaszai a 2014-es választási feladványra. (...)

Miért vicceskedik Ceglédi Zoltán például azzal, hogy az LMP kettévált részei között pusztán az a különbség, hogy egyikük szereti Bajnai Gordont, a másikuk meg nem? Mitől annyira lekezelhető a platformista szárny sok vívódás után meghozott döntése, ha Magyarországot már csak egy lépés választja el a fékek és ellensúlyok rendszerének teljes becsődölésétől? Tényleg nem értik, hogy a szokásos »mit hoz, mit visz«  a párttaktikák szintjétől elemelkedni képtelen – elemzői csevely nem vezet sehova?

Vajon miért kell Gyurcsány pártelnöki beszédének tartalmát agyonhallgatni, hogy helyette pusztán a személyéről szóló jópofizás kapjon teret? Elhiszem, hogy nem érthetők bizonyos politikusi kiállások, ha a demokratikus elkötelezettség hiányzik az ember érték- és fogalomkészletéből, de baj, ha el sem tudja képzelni, hogy mások rendelkeznek ilyesmivel.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 45 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
laci0011
2013. február 06. 10:44
Gyurcsány szép példája az apparatcsiknak,aki mindenbe beleszól anélkül hogy értene hozzá.Ugyanannak a keltetőnek a másod-harmadvonala ezek a liberálszélkakas komcsifattyak,akik most oszják az észt és a vizióikat...Kár hogy a böszme klasszissal jobb tőlük.
fofo
2013. február 06. 10:01
Szerintem meg ezzel a táncos lábú pápai rémmmel, jelentőségéhez mérten túlságosan is sokat foglalkozik a sajtó, amiből egyébként nem ő jön ki jól. Azért jó ez az országnak is, mert az emberek legalább nem felejtenek, mindig emlékezni fognak arra, milyen következményekkel járt Gyurcsány és bandája ámokfutása. Bár akikre lövetett, akiknek kilövette a szemét, enélkül sem felejtik el rémuralmát,demokrácia"-szeretetét. De ha a hölgynek ez kevés, talán lánczolja oda magát valamelyik tv-studió, mondjuk az atv elé, azok mindjárt riportot is készítenek vele.
vigyor
2013. február 06. 09:29
Kedves Vera, azért nem kap hangsúlyt a közvéleményben, mert a lőtéri kutyát sem érdekli a DK kongresszusa.
Rideg Planeta
2013. február 06. 09:18
Vergődik a dögledező liberálbolsevik galamb, Vége hát a dalnak, dobd le a láncot Vera és légy szabad
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!