Amit a Milla csinál, sokkal károsabb a demokratikus ellenzékre nézve, mint a CÖF finanszírozta Gyurcsány–Bajnai-hirdetések, a negatív propaganda.
„A Milla a pártokat állítja szembe a civil társadalommal. A rossz és a jó harcaként festi le a helyzetet, és ez, mint minden sematikus beállítás, hamis. Azokat vezeti félre, akiket szeretnének visszaterelni a politizáláshoz, akik legalábbis elmennének szavazni. Úgy gondolom, amit a Milla csinál, sokkal károsabb a demokratikus ellenzékre, a demokratikus összefogásra nézve, mint a CÖF finanszírozta Gyurcsány–Bajnai-hirdetések, a rezsim karaktergyilkos kísérletei, a negatív propaganda. Azok, akik elképzelhető, hogy elmennének szavazni, kiábrándultak a Fidesz hatalomgyakorlásának módszereiből, a demokratikus ellenzékhez állnak közelebb, hitelesnek és megfontolásra alkalmasnak tarthatják a Milla zavaros üzeneteit, amelyek egyébként nem segítenek a politikából kiábrándult szavazókat meggyőzni arról, hogy érdemes, fontos, szükséges lenne most (2014-ben) elmenni és szavazni.
A Milla nem tesz mást, mint ezt a politikaellenes hangulatot meglovagolva a civil társadalom erkölcsi felsőbbrendűségét hirdeti a pártokkal szemben. Azt azonban elfelejti, hogy egyrészt vannak és lehetnek olyan politikai pártok, amelyek nem feltétlen rosszak és korruptak, másrészt a képviseleti demokrácia nem tud pártok nélkül működni. Pártok kellenek. Közülük kell kiválasztanunk azt, amelyikről úgy gondoljuk, hogy leginkább megfelel az ízlésünknek, amelyikről elhisszük, hogy képviselni fogja az érdekeinket. Amikor a pártok, a demokrácia egyik fontos intézménye ellen érvel és mozgósít a Milla, akkor a demokrácia ellen és nem érte tesz.”