„Gyros Bandi: Sokan az állam pénzén tíz évekig tanulnak, ez tarthatatlan.
V: Nem igaz, nem az állam pénzén. Az állam eddig is 12 félévet, vagyis hat évet állt. Bizonyára vannak néhányan, akik éveket lógnak az egyetemeken és a romkocsmákban, de ők a tárgy újrafelvételi díjak és a vizsgadíjak mellett legkésőbb a 13. félévtől saját tanulmányukat vagy szórakozásukat saját pénzükből fizetik.
Gyros Bandi: Túl sok a diplomás Magyarországon.
V: A mai gazdasági rendszerben talán nem is értelmezhető a túl sok diplomás kifejezés, de ha igen, mi ettől akkor is nagyon messze vagyunk. Az EU célkitűzését mi is vállaltuk: Az Európa 2020 stratégia szerint 2020-ra 30 százalék felett lesz a felsőfokú végzettségűek aránya a 30-34 éves korosztály körében. Ez most 20% körül van. Nincs okunk csökkenteni a hallgatók létszámát. NEM IGAZ, hogy túlképzés lenne diplomásokból.
Gyros Bandi: Értéktelen diplomával rendelkező embereket képzünk drágán az adófizetők pénzéből.
V: A diplomások többsége a szakmájához közel helyezkedik el (a bölcsész mekdonálcos jó vicc, de nem igaz), és jóval többet keres annál, mint amennyit érettségizett munkavállalóként keresne. Így több adó- és járulékbevétel keletkezik általa, nagyobb mértékben járul hozzá az ország GDP-jéhez, és így az ország fejlődéséhez. A diplomások körében 3% a munkanélküliség, az érettségizettek között 10%. A diploma az állam és az egyén számára is megtérülő befektetés. (Éppen ezért nem a teljesen, mindenki számára ingyenes felsőoktatásról szólnak a tiltakozások!!! Akkor sem, ha a közszolgálati Kossuth a pontok helyett ezt mondta be.)
Egyébként. ha ezek a diplomák értéktelenek, akkor miért fél a kormány attól, hogy Európába mennek tudásukat értékesíteni a fiatalok? Ott nem értéktelenek a diplomáink, csak itthon?”