Az LMP feloldhatatlan dilemmája

2012. november 11. 12:26

Az antitézisével éppen násztáncba készülő LMP hároméves fennállása legnagyobb kihívása elé néz. Jóformán bárhogy választ, rosszul jár.

2012. november 11. 12:26
Fábián Tamás
Komment.hu

„Nem kérdés, hogy Bajnai coming outja megbolondította az egyébként meglehetősen savanyú narancsvidéket, hozzá képest határozza meg magát mindenki, aki él és mozog a hazai politikában, egy picit még a Fidesz is. Másfél év van a választásokig, de annyira zsizseg a közélet, mintha két hét múlva zárulna a regisztráció. Az LMP őrült dilemmába került, és hároméves fennállásuk legnagyobb kihívása elé néznek. Olyan fojtásban vannak, amiben bárhogy választanak, rosszul járnak. Ráadásul a róluk szóló pozitív forgatókönyvek száma a nulla felé konvergál, igaz erről talán ők tehetnek a legkevésbé, bár vitathatatlanul ők is követtek el hibákat.

Az LMP akcióterve állítólag az volt a ciklus további részére, hogy civilek, balosok, kiábrándult értelmiségiek és jobboldalak az ő gyámkodásukkal kerülnek szinergiába. Kapcsolatot alakítottak ki a Millával és a Szolidaritással is, azonban Bajnai visszatérése úgy érte őket, mint egy arculcsapás. A jelenlegi Együtt 2014 mozgalom pontosan az, amit az LMP is szeretett volna, csak hogy a szövetség egyelőre nélkülük áll, a legkisebb parlamenti párt pedig még olyan helyzetben sincs, hogy feltételeket szabjon Bajnaiéknak. A Jávor Benedek frakcióvezető által készített akcióterv elpárolgása enyhén szólva is kudarcnak nevezhető, ráadásul téves helyzetértékelésről is árulkodik. (...)

Nehéz lesz megmagyarázni a választóiknak és elfogadtatni november 17-18-án a pártkongresszussal, hogy miért fordulnak rá egy olyan pályára, amelyen potenciálisan Bajnai nyomhatja a gázt, az MSZP az anyósülésen tekergeti a rádiót, ők pedig vagy hátul középen ülnek, vagy a csomagtartóban. Ez biztos, hogy nem az, ami a saját elveik szerint belefért volna korábban. Persze, sok politikusuk most is azt érzi, hogy nem fér bele, de lépni kell és egyik opció sem tűnik túl bíztatónak. Pedig lehetne más, mármint az LMP. Az Országgyűlés toronymagasan legkidolgozottabb programjával rendelkező törpepárt komoly, szociológusokból és közgazdászokból álló holdudvarral rendelkezik, ám a párt elképzeléseinek esszenciái azonban elvesznek a több száz oldalas tanulmányokban, pedig gyakorlatilag a teljes magyar lakosság számára kínálnak olyan alternatívát, mint amilyen, mondjuk, Dániában virágzik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 91 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
imres
2012. november 11. 23:47
Az LMP Benedek elvtárssal szimplán belesimult az érvek nélküli sakálok kórusába.
imres
2012. november 11. 23:46
De. Én nem látom azt az agyvelőtömeget, amit a szerző emleget. Ahol egy Kukorelly és egy Vágó komoly pozíciót tölthet be egy frakcióban, ott az agyvelőtömeg ritkás fajsúlyú. (Tudom, Kukorelly már nem képviselő). Én azt hiszem, nem akarom, hogy még egyszer SZDSZ színvonalú párt (maradjunk csak az értelmi képességeknél) a hatalom közelébe kerüljön. Nekem mindig gyanús, ha értelmiségi párt az eszével dicsekszik. Tudom, erkölcsösségével nem dicsekedhet, hiszen az átlag alatti. Parlamenti pártok átlagára gondoltam.
ciseaux
2012. november 11. 23:44
Azért van jó hír is! A Cohen-Bendit öri-hari összeveszett az EU-zöldekkel! Az LMP dolga valójában egy új bal-liberó platform létrehozása volt, az SZDSZ tetszhalottsága után, az most kész, itt az "új"-régi Libás a kitömött kasszával, nincs rájuk már szükség, csak a szavazóikra. Lesznek ők még Libajnaisták, a liberók nem a gerincességükről híresek!
imres
2012. november 11. 23:40
"Az Országgyűlés toronymagasan legkidolgozottabb programjával rendelkező törpepárt komoly, szociológusokból és közgazdászokból álló holdudvarral rendelkezik, ám a párt elképzeléseinek esszenciái azonban elvesznek a több száz oldalas tanulmányokban, pedig gyakorlatilag a teljes magyar lakosság számára kínálnak olyan alternatívát, mint amilyen, mondjuk, Dániában virágzik.” :) Hogyne. Mintha az SZDSZ-ről hallottam volna ugyanezt minden választás előtt. Már persze a legutolsó kivételével.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!