„Tegyük újra kicsivé Oroszországot” feliratban bukkant fel, egyből kitiltották Budapesten a litván sportolót
Nem tetszett neki az, ahogy a szervezők az oroszokkal bántak.
Én nagyon furcsának tartom, hogy Kálmán Olga életében először azzal védekezik, hogy ő nő. Interjú.
„Kálmán Olgának ön csütörtökön azt mondta: nem tud értelmes kérdéseket feltenni, és olyasmit sem ért, amit 91-es IQ-val már szoktak. Ez nem arrogancia?
Nézze, én nagyon furcsának tartom, hogy Kálmán Olga életében először azzal védekezik, hogy ő nő. Elsősorban a liberálisoktól húsz éve azt hallom: újságíró hölgyek esetében illetlen és bunkó dolog női mivoltukra célozni, hiszen nem nőként, hanem riporterként kell rájuk tekinteni. Én Kálmán Olgával most a város ügyeiről akartam beszélni, ezért is hívott meg. Előre tisztáztuk, hogy tárgyszerűek és elfogulatlanok leszünk, hiszen nagyon fontos témák vannak terítéken. Ehhez képest ő megszegte a megállapodást, újra és újra személyeskedő kérdéseket tett fel, bár én többször megpróbáltam visszatérni Budapest ügyeihez. Amikor körülbelül nyolcadszor tette fel ugyanazt a kérdést, akkor szaladt ki a számon, hogy 90 feletti IQ-val meg szokták érteni: nem így szeretném folytatni a beszélgetést. Nem azt mondtam, hogy ennyi az ő IQ-ja, azt mondtam: csodálkozom, hogy nem érti meg a helyzetet. Én annyit tettem, hogy nem engedtem magamat megalázni. (...)
Korábban híre kelt annak: a fővárosi Fidesz-frakció szeretné elnyerni a szocialisták támogatását ahhoz, hogy megnyirbálja az ön hatásköreit. Azért ez elég érdekes helyzet.
Mulatságos és szomorú helyzet – ha igaz. Mert az én fideszes barátaim teljes erővel és elszántsággal cáfolják, hogy ilyesmi megtörténhetett. Szánalmas volna, ha igazak lennének ezek a híresztelések. Nem-csak a fideszes, de a baloldali és a liberális választók előtt is védhetetlen lenne, ha az elvileg legerősebb párt képviselői az ellenzékhez szaladgálnának saját főpolgármesterük ellen: jaj, nagymamuska, a Tarlós verekszik! De azt is hallottam már, hogy valójában a szocialistáktól indult ilyen kezdeményezés. Az egészet nem érdemes komolyan elemezgetni, mert semmi sem történt. Nyilvánvaló képtelenség, hogy hónapok óta mindenki nyirbálná a főpolgármester hatáskörét, aztán csak nem történik semmi. Spekuláció, bulvárkacsa az egész.
Kétségtelen, hogy a Tarlós versus Fidesz viszony politikai szappanopera lett. De van mögötte egy igazi kérdés, amelyre igazi választ kell adni. Elég erős-e ön ahhoz, hogy a politikai csetepatékon túl megőrizze az ország fővárosának működőképességét?
Sajnos nem mondhatom, hogy bizonyosan. Nemcsak rajtam múlik. Budapestnek én sokkal többet szeretnék kérni, mint amennyit kap. Ebből adódnak a vitáim saját politikai oldalammal. Ez a város termeli meg az ország GDP-jének 42 százalékát. Ebből azonban csak egyetlen százalékot kap vissza. Én meg örökké azt hallom, hogy a vidéktől viszi el a főváros a pénzt. Ez az én meglátásom szerint nem így van, hanem épp fordítva. Itt negyvenéves metrókocsik tömegét kell kicserélni, ötvenéves HÉV-kocsik tömegét, villamosokat és buszokat. A főváros közösségi közlekedésének biztosítása elsődleges állami érdek is. Én ezért küzdök. A miniszterelnök tavaly gondoskodott arról, hogy a BKV ne omolhasson össze, és biztos vagyok benne, hogy ezt az évet is át fogjuk hidalni. Ezzel együtt is azt mondom: ha Budapest a jövőben nem jut több forráshoz, és nem kapja meg az országban az őt megillető szerepet, annak szomorú következményei lesznek a jobboldal, a mi politikai közösségünk számára.”