Búcsúpillantás az elmúlt huszonkét esztendőre

2012. október 30. 09:37

Meggyőződésem, hogy bárki kerül hatalomra 2014 után, mindenképpen szakítania kell az elmúlt huszonkét év rossz gazdaságpolitikai beidegződéseivel.

2012. október 30. 09:37
Széles Gábor
Magyar Hírlap

„Mindenekelőtt a címválasztást szeretném megmagyarázni. Úgy látom, hogy az Orbán-kormány kísérletező gazdaságpolitikája több annál, mint egy unortodox gazdaságpolitika. Lehet, hogy a kormány rossz válaszokat ad bizonyos gazdasági kihívásokra, de az új utak keresésére mindenképpen szükség van ahhoz, hogy abból a valós növekedés nélküli gazdasági helyzetből kijussunk, amely már két évtizede jellemzi a magyar gazdaságot.

Meggyőződésem, hogy bárki kerül hatalomra 2014 után, mindenképpen szakítania kell az elmúlt huszonkét év rossz gazdaságpolitikai beidegződéseivel, ráadásul abból kell kiindulnia, hogy eddig jórészben homokvárat építettünk. Medgyessy Péter nemrég úgy nyilatkozott, hogy a gazdaság fundamentumai rendben vannak, csak az a fránya politika ne lenne… Szerintem pedig pont a fundamentumokkal, az alapokkal vannak a legnagyobb bajok, és ezek rossz hatása egyre inkább jelentkezni fog a gazdaság minden szektorában, de ezzel majd a cikk későbbi részében részletesen foglalkozom.

Tehát pusztán fiskális, monetáris, privatizációs és visszaállamosítós politikával nem lesz valós gazdasági növekedés. Ezek szükséges, de nem elégséges eszközök.

Sajnos az alapokig kell leásni. Ilyen szempontból a rendszerváltás óta eltelt huszonkét évet egy kalap alá lehet venni. A búcsúpillantás szó pedig azért felemás értelmezésű az elmúlt huszonkét évre, mert nem az empátiát, hanem inkább a szomorúságot, az elvesztegetett évtizedeket jelenti számomra.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2012. október 30. 16:25
Gabi-bá! Most akkor nyalod viktor tokáját, vagy nem?
vigyor
2012. október 30. 16:24
Hááát igen, kedves Gábor,ha jól olvasom az írásod, semmi újat nem mondasz, folytatod, a fejlesztési/átalakítási pénzeket a vállalatoknak formulát. Pedig ideje felfognod, hogy nem ez az első lépés, sajnos felettétek a piacot kedves Gábor, tömegek estek ki a fizetőképességből kedves Gábor, mert szíveskedtetek olyan alacsony szintre vinni a béreket, többek között a te tanácsaiddal, hogy csinálhatsz te itt bármit, akkor sem tudják megvenni a portékát. Ezzel kéne szembe nézni kedves Gábor.
magnamater
2012. október 30. 15:49
Tényleg az alapoknál kell kezdeni: ki, hogyan jutott a vagyonhoz akkor, mikor senkinek se volt vagyona,kinek adott a bank úgy hogy vissza se kérte,ki kötött olyan szerződést, hogy a szerződő fél is szemberöhögte.Az eltékozolt vagyont vissza lehetne szerezni, azzal már lehetne valamit kezdeni.
Akitlosz
2012. október 30. 14:32
Inkább csak kellene. Ugyan mitől is változna meg pont 2014-ben az elmúlt 22 év politikája? Eddig is adódott számos alkalom, egy kivételével az összes kormány le lett váltva, mégsem ment vele az ország semmire sem. Nem érzem, hogy bármi is legyen a 2014-es választás eredménye jelentős fordulatra lehetne a magyar gazdaságpolitikában. Marad az, ami eddig volt. A pártoknak jó így, a szavazók meg nem tudnak törvényesen smemit sem tenni, csak cserélgetni a pártokat, de attól ugyan nem változik semmi érdemleges. Szóval csak kellene.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!