Rádöbbent a brit lap: Orbán megingathatatlan, a többiek pedig csak sodródnak az árral
Donald Tusk és Volodimir Zelenszkij is teljesen más hangnemet ütött meg.
„A válság (...) nemcsak a politikát és a gazdaságot rendezi át, hanem az emberek fölfogását is.” – Az emberek kezdik fölfogni, hogy most megpróbálunk mi átrendezni mindent. Például az ő felfogásukat, muhaha!
„»Amikor hatalomra kerültünk, Magyarország bajban volt, mert voltak paramilitáris szervezetek. Betiltottam őket.« – Akiket azóta látunk menetelni meg romákat fenyegetni, nem gárdisták, hanem bélyeggyűjtők, táncművészek, nyugdíjas bridzsklubok, baba-mama Facebook-csoportok.
»Soha nem az elvek és az intézmények hozzák a döntéseket, hanem az emberek. Az elvek és az intézmények túlértékelése szükségszerűen vezetett felelőtlen döntésekhez.« – Soha nem az elvek és az intézmények érdekeltek, illetve valami rémlik, de az régen volt. Az elvek már azzal túl vannak értékelve, ha számon kérik őket.
»Szembe kell nézni a nemzetek reneszánszával. Nemcsak Kelet-Európában, hanem nyugaton is megerősödik a nemzeti érzés.« – Öt török öt görögöt dögönyöz örökös örömök között. Szerb húsz, öt cseh, öt török, öt görög hány ember?
»Már most is nyilvánvaló, hogy Közép-Európa sikeresebb a válságkezelésben, mint a Nyugat, és ez lehet az egyik magyarázat a magyar kormányra nehezedő külföldi nyomásra.« – Túl jók és túl sikeresek vagyunk, na. Ez a nagy büdös igazság. A Nyugat nem bírja elviselni mások sikerét, azért tartanak ott, ahol tartanak.
»Az ország erkölcsi állapotára csak közvetett ráhatása van a kormánynak.« – Pedig mi mindent megpróbálunk, a cél a teljes állami kontroll, ill. egy szaúdi típusú Erkölcsrendőrség.
»Én jó reménységgel figyelem a magyarokat, hogy megerősödjenek lélekben, akaratban, jó szándékban, és egyre derűsebb, kiszámíthatóbb, emberségesebb legyen az élet hazánkban.« – Jól van, megkerült a pirula.”