Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Lényeges, hogy sem az LMP, sem az MSZP vagy más pártok ne érezzék kiszorítva magukat. Interjú.
„Hangsúlyozottan választói és nem választási mozgalmat hirdettek Együtt 2014 néven. Mégis milyen formai keretek között? Van-e vezetője a mozgalomnak, ki és milyen feltételekkel csatlakozhat hozzá?
A részletekről még nem tudok érdemben nyilatkozni, mert a keretek kidolgozása jelenleg is tart. Egyelőre összeállt három szervezet annak érdekében, hogy összefésülje és koordinációval segítse azon erők összefogását, amelyek le fogják váltani az Orbán-kormányt 2014-ben. A hangsúly a szervezett együttműködésen van, a választói mozgalom fogalma pedig azért fontos, mert először a választókat kívánjuk megszólítani. Jelenleg ugyanis azok vannak többségben, akik nem tudnak vagy egyelőre nem akarnak pártot választani a mostani palettából. A jogi és etikai keretek kidolgozása után természetesen tárgyalásokat kezdünk majd a lehetséges szereplőkkel. Nem arról van szó, hogy felesküdtünk volna Bajnai Gordonra. A volt kormányfő nem a vezetője, hanem egyik szereplője a mozgalomnak. (...)
A mozgalom meghirdetőiként miként kívánnak és tudnak nyitni az LMP, az MSZP, esetleg a DK felé? Az Együtt 2014 ugyanis mintha az LMP alól húzná ki a rendszerellenesség székét, az MSZP-t ön korábban nem egy alkalommal a korrupcióval hozta összefüggésbe, a DK-t vezető Gyurcsány Ferencről pedig igen rossz véleménnyel vannak annak ellenére is, hogy egyik exminiszterével együtt hirdették meg az összefogást. A hegy menjen Mohamedhez, vagy önök fogják keresni ezekkel a pártokkal a megegyezés lehetőségét?
Lényeges, hogy sem az LMP, sem az MSZP vagy más pártok ne érezzék kiszorítva magukat. Azt, hogy ki és miképp tud csatlakozni, még nem dolgoztuk ki. Elvi alapon mindenkire szükség lehet a kormányváltáshoz és ahhoz, hogy megváltoztassuk a politikai kultúrát. Mi erre szövetkezünk. Nem gondolom, hogy bárki is azzal a szándékkal csatlakozik, hogy kihúzzuk az LMP alól a széket, az lenne a jó, ha ők is csatlakoznának az együttműködéshez. Ráadásul az LMP-vel vagyunk a legkönnyebb helyzetben, mert az nem volt kormányzati pozícióban, amikor a dolgok rossz irányba indultak. Arra ma még nem tudok válaszolni, milyen lesz a tárgyalások technikája, vagyis mi kezdeményezünk-e a többi szervezetnél és pártnál vagy fordítva. Ha meglesznek a keretek, ez is egyértelművé válik.”