Aknamező

2012. szeptember 05. 07:29

Még itt sincs az EU–IMF-páros, máris „hatástalanítani” kell az ország pénzügyi aknáit. S ezt bizony most nehéz ráfogni a 2002–2010-es „elmúltnyolcévre”, a balliberális összeesküvőkre vagy éppen a hitelminősítőkre.

2012. szeptember 05. 07:29
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„Eddig ugyanis kizárólag a költségvetési fegyelem terén, igaz, sok-sok megszorítással, tudott elismerésre méltót felmutatni a kormány – a deficit csökkentése, bármennyire is fájdalmasak például a megemelt adók, Magyarország esetében valóban érdem. A csaknem öt-hat százalékos infláció azonban egy visszaeső gazdaságban szégyen. S ne feledkezzünk meg arról sem, ha nem csökken az uniós kritériumszint alá jövőre is az államháztartási hiány, akkor Brüsszel részéről a korábban kilátásba helyezett pénzcsapelzárás tényleg megvalósulhat.

De még nagyobb gondot okoz, hogy recesszióba jutott a magyar gazdaság, lefagytak a vállalati hitelek, sőt a bankok részéről továbbra is szigor várható, az azeri nyilatkozatok fényében pedig a »keleti nyitás« finanszírozási oldalról nem tűnik működőképesnek.

Szűkülő megrendelések miatt a hazai kis- és közepes vállalkozások döntő része csak a költségeit tudja kitermelni, egy részük már teljesen fizetésképtelen. Jó lenne már velük is foglalkozni – és nem csak szavak szintjén. Ha nem hisznek nekem, pillantsanak rá a belső piac állapotát tükröző KSH-adatokra.

Borítékolható, hogy hosszú, forró őszünk lesz: még itt sincs az EU–IMF-páros, máris »hatástalanítani« kell az ország pénzügyi aknáit. S ezt bizony most nehéz ráfogni a 2002–2010-es »elmúltnyolcévre«, a balliberális összeesküvőkre vagy éppen a hitelminősítőkre.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 58 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
puszika
2012. szeptember 05. 11:32
Szajlai!Nem ismerlek ki az utóbbi időben.Türelmetlen vagy/mert ez most a trendi/mint minden balliberó.Vagy nem vettél annyi bátorságot hoy megismerd az előzményeket,de részletesen!
kvázi
2012. szeptember 05. 11:27
Magyarország hatalmasat zuhant a Világgazdasági Fórum (WEF) versenyképességi rangsorán: a listán, amelyen tavaly még a 48. helyen álltunk, idén csak a 60. helyet szerezte meg Magyarország. Ezzel nemcsak a térségben, hanem az egész Európai Unióban az egyik legrosszabb eredményt produkáltuk, a 27-ből a 23.-ak lettünk.
silenceCZ
2012. szeptember 05. 11:17
persze, így is lehet értelmezni dolgokat, meg úgy is, hogy azt írom : az ezévi jún/júl inflációs ráta -(!)0,2 % volt, tehát csökken az infláció...persze akkor, amikor az euro övezet átlaginflációja 2,4%, de pl. az euros Szlovákiában 3,8% akkor a magyar inflációval érvelni nem éppen meggyőző (szóval az okok inkább globálisak, mint mámeginorbán)...javaslom a szerző úrnak, hogy részletesbben tanulmányozza az Eurostat adatait... elég világosan kiderül belőlük, hogy környzetéhez képest Magyarország egyáltalán nem teljesített rosszul... persze, ez sovány vigasz a szegénység határán előknek, de ettől még úgy van.
füst
2012. szeptember 05. 11:09
Jajjj, nagy baj van, minden rossz, sose változik semmi, elég volt, jajj, jajj, jajj....... A kommentek egy jelentős része (és sajnos a cikk is) tratalmában ennyit tud mondani. Drága emberek, a helyzet az, hogy mindig a HOGYAN kérdése az érdekes. Mindig alternatívák között kell választani, ráadásul mindegyiknek van negatív mellékhatása is. SZóval az olyan általános és semmit sem jelentő dumák, mint: - növekedésbarát gazdpol kellene, - nyugatos, piacbarát gazdpol kellene, - a stabilitás javítaná a helyzetünket, - általában a kisvállalkozásokat jobban kellene támogatni, - egyensúlyba kell hozni a költségvetést és csökkenteni a költségvetési kiadásokat, stb.stb.stb. önmagukban nem jelentenek semmit, hiszen a hogyanjuk érdekes, egyben jelezve és felvállalva a negatív mellékhatásaikat is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!