Mire a falevelek lehullanak?

2012. július 18. 07:22

Jobb mielőbb megállapodni hitelezőinkkel az áldozat inkább megéri, mintsem forintgyengülést elszenvedni, és államkötvény-hozamemelkedést lenyelni.

2012. július 18. 07:22
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„Bár a kormány várakozásai alapján ősszel akár meg is állapodhatunk az EU–IMF alkotta hitelfolyósító duóval, piaci vélekedések szerint ez meglehetősen optimista forgatókönyv. Sokkal inkább arra lehet számítani, hogy legkorábban 2013 elején lesz új nemzetközi hitelünk. Természetesen ebben a hektikus világgazdasági helyzetben a mielőbbi IMF-kölcsön – léte és a lehívás joga – volna kívánatos, de a kását nem eszik olyan forrón. Kőkemény tárgyalásokra, a költségvetés ától cettig történő átvilágítására, és néhány gazdaságpolitikai irányelv megváltoztatására, esetleg annak módosítására számíthat a kormány az IMF–és az EU-illetékesek részéről – és valószínűleg számít is.

A csata pedig – sajnos – további kormányzati erőforrásokat emészthet fel, s e téren jogosan lehet attól tartani, hogy a gazdaságpolitika valódi formálása helyett a fókusz csak és kizárólag az IMF-hitelre koncentrálódik majd. Üzengetések, erődemonstráció egyik, majd a másik oldalon, miként az lenni szokott stb.

Ezért is lenne jobb mielőbb megállapodni hitelezőinkkel – a szűkre szabott gazdasági és pénzügyi mozgástér oltárán hozott áldozat inkább megéri, mintsem a Financial Times címlapján újból negatív példaként virítani, forintgyengülést elszenvedni, és államkötvény-hozamemelkedést lenyelni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
slomovicz
2012. július 18. 14:19
Tegnap néztem éppen a szomszéd ausztriai esti hiradót. Az osztrák bankok januári lemínősitését követően, az osztrák papirok négy százalékon álltak, ma friss adat - 0,8 százalékon. Ez azt jelenti, hogy a tőketulajdonosok fizetnek azért- hogy a hitelt igénybe vegyék- kihelyezhessék. Olaszország, ma 3,5 százalékot, Spanyolország, 6,7 százalékot fizet az állampapirok vásárlóinak. Ezen a piacon kell versenyezni. Ma már- a hitelminősitő amerikai intézetek véleménye, nem számit a piac számára. A világ pénzpiacán túlkinálat van- ugyhogy korai egy IMF - magyarország közötti tisztességes megállapodást kizárni. Bár tudjuk, hogy a bukott vörösfasisztáknak, minden vágyuk az, hogy magyarország és a magyarok csődbe menjenek. Pusztulnának el!
kispufi
2012. július 18. 11:46
egy darabig szimpi volt szajlai harcos antimatolcsyzmusa, belső ellenzékisége, de azért nem kéne a ló túloldalára sem átesni. a jövő balaványa nő fel a szemünk előtt, cikkeit meg mintha simor &co. mondaná tollba - a hvg-től a 168-on át bármely toprongyfórumon megjelenhetne.
lazio154
2012. július 18. 11:24
Csaba te aki erőlködsz hétfőről- hétfőre, az echon, remélem legalább ezért a megbizóidnak seggnyalásáért legalább bevettek a középosztály ugyanolyan fertályába. Itt nincs mit magyarázni ez a rendszer megbukott. Nem kell abban okoskodni amihez halvány lövésed nincs, csak a fentieket erőlteted szorgos nyelvcsapásokkal.
OmegaMale
2012. július 18. 10:05
"Bár a kormány várakozásai alapján ősszel akár meg is állapodhatunk az EU–IMF alkotta hitelfolyósító duóval, piaci vélekedések szerint ez meglehetősen optimista forgatókönyv" Hát, pedig a befektetők most nem túl pesszimisták. http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/akk/rendkivuli_volt_az_aukcio_az_imf-targyalasok_kezdeten.170228.html?utm_source=hiraggregator_landing&utm_medium=cikkajanlo_popup&utm_campaign=hiraggregator_cikkajanlo Felejtsük már el a spkulánsok meg az EUR árfolyam árgus szemekkel bámulását!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!