A szabadpiac álarca

2012. július 31. 10:35

Az elmúlt húsz év alatt eltüntetett csaknem három évre való nemzeti jövedelmünk nagyon hiányzik, emiatt a társadalom végzetesen kiszolgáltatottá vált, ami nem fokozható tovább.

2012. július 31. 10:35
Boros Imre
Magyar Hírlap

„Hazánk az elmúlt húsz évben valódi laboratóriuma volt az iparszerű pénzügyi csalásoknak. Bank- és jegybanki törvényt vezettünk be 1991-ben. Évekig azonban sem a bankokra, de kiváltképp a jegybankra nem alkalmazták a nemzetközi számviteli szabályokat, azok valós veszteség helyett papíron nyereségeket mutattak ki. Csak így volt lehetséges súlyos milliárdok kiemelése és ezek külföldre menekítése állami tulajdonú kasszákból. A demokrácia »dicsőségére« a bankok tőkehiányát úgy pótolták az adózók pénzéből, hogy a parlamentet meg sem kérdezték. Ezt a logikát követi ma az eurót mentő alapok logikája is. Nálunk a szakma vezetői üdvrivalltak örömükben a bankkonszolidáció tényén, de Németországban ma nyílt levélben tiltakozik ez ellen legalább százhetven derék közgazdász. Nálunk hatalmas csalások iratai évtizedekig vesztegelnek a bíróságok útvesztőiben. Máig sincs válasz arra, hogy volt-e közük a svájcifrank-hiteleknek a svájci frankhoz, vagy az csak hivatkozás. Mintha senki sem lenne kíváncsi arra, hogy a Libor-szédelgés hol, mennyi kárt okozott nekünk. Fel sem merült, hogy meg kellene vizsgálni, vajon a hazai bankközi kamatlábunk (Bubor) nem esett-e esetleg manipuláció áldozatává.

Az elmúlt húsz év alatt eltüntetett csaknem három évre való nemzeti jövedelmünk nagyon hiányzik, emiatt a társadalom végzetesen kiszolgáltatottá vált, ami nem fokozható tovább. Nem volt más módja az államnak, mint az adót eddig kerülő szektorok bevonása a közös teherviselésbe, valamint a társadalom tehervivő rétegei terheinek könnyítése. Ezt tükrözik az adórendszer tervezett és eddig végrehajtott változtatásai, az egykulcsos személyi jövedelemadó és a tervezett tranzakciós illeték. Ezzel a nem ortodox módszerrel sikerült megelőzni nagy európai partnereinket. Ezt nehezen tolerálják, de azt jó szemmel nézték, hogy cégeik évtizedekig remekül kerestek nálunk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Papuska
2012. július 31. 18:47
Milyen nagyszerű volna, ha például speciális, akár titkosszolgálati módszerekkel ki lehetne deríteni, hogy ki, hol, honnan és hova tett három évi teljes nemzeti jövedelmet, vagy annak legalább egy részét, és azt vissza lehetne származtatni, akkor nem kellene ide IMF, sőt a válság is csak smafu lenne számunkra. Nem érné meg megpróbálni? Az USA már a minimumra, sőt az alá csökkentette ezeket a lehetőségeket. Az EU-nak például az volna a feladata, hogy megvédje tagállamait, belső piacát az ilyen pénzügyi manőverektől. Ehelyett egrecíroztatja a tagállamait, de vámmentesen özönlik be a bóvli áru az Unióba. A bűnözők könnyen, akadálytalanul mentik olyan bankokba a pénzünket, amiket lassan mi, EU-s országok és néhány Banánköztársaság tart fenn. Itt kellene határozott intézkedés, mielőtt tényleg léső lesz!!! Legalább a mi kormányunk tegyen érte valamit, ha az EU-nak valamiért ez nem fontos.
bookmark
2012. július 31. 12:34
A kormány a tranzakciós adóval próbálja távol tartani a spekulatív tőkét az MNB rendkívül magas kamataitól vagyis, hogy ne érje meg nekik idejönni. A bevétel az semmi ahhoz képest, amit a ki nem fizetett kamat formájában megtakarít az államkassza. Ott van az igazi kincs elrejtve. Szó sincs az egyik zsebből ki a másik zsebbe meg be ellenzéki ferdítésről. A lényeg, hogy a zsebből ne menjen ki a kamat. Bármit eddig próbált a kormány az MNB-vel hatalmas támadásokat provokált ki a globalista nagy tőke és annak kiszolgáló személyzete az EU oldaláról. Felmerül a kérdés, ha ezek annyira akarják, akkor nekünk meg nem kéne ennyire akarni ezt az MNB-t. Azt kellene felismerni, hogy hogyan lehetne mellék vágányra tenni az MNB-t. Kihagyni az ország pénzügyi életéből. Hogyan lehet stabil gazdaság politikát úgy csinálni, hogy ne legyen elég pénz az MNB-nél a kamatokra? Pl. a helyben beszedett adókat nem kéne a Simorhoz utalgatni, hanem helyben kellene felhasználni.
Nagytestver
2012. július 31. 12:31
Sokat tud ez a besugo, de szemmel lathatoan elfelejtette: o is egy a tolvajok kozul. Valoszinuleg azert jott ra az igazsag mamora, mert elevultek a buncselekmenyei, es velhetoen zsarolni akar, hogy visszaterhessen a hatalomba.
bookmark
2012. július 31. 12:15
Szóval egy évet volt Boros D-8-as tiszt és ezt többen kiteregetik és támadják itt. Miért csak egy évig volt tiszt? Miért csak 1988-tol és nem előbb? Kik voltak a D1-7-ig tisztek? Tessék őket is megnevezni. Mi van sokan féltik a kis offshore vagyonkákat? Boros Imre évek óta nevén nevezi azt ami végbement és ez láthatóan sokaknak nem tetszik. Márpedig egy ország csak akkor tud hatékonyan ellenállni a globalista nagytőke további kizsákmányolásának, ha a lakosság bizonyos összefüggéseket felismer. Bogár Lászlóval és Drábik Jánossal hárman vannak, akik érthető módon értették meg a lakossággal, hogy pl: ha az MNB-n keresztül kamat formájában kiviszik a milliárdokat az az egyik oka ennek a mérhetetlen vagyon vesztésnek, ami végbement. Sokan Borostól tudták meg, hogy ha az MNB hiányt termel azt a költségvetésnek kell kipótolni, ha nyeresége van, akkor feltőkésíti magát, vagyis önző módon elkülönít pénzt arra, hogy további kamatokat tudjon kivinni az országból, - ezt már én teszem hozzá-, ahelyett, hogy pl a kormány a tanároknak vagy az orvosnak tudna több pénzt adni. Szóval kedves D-8-as tessék csak tovább folytatni amit elkezdett, mert szükség van rá.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!