Az unió szovjetizálása

2012. június 18. 12:15

Az annyira vágyott Nyugat azért ölelte magához Magyarországot, hogy saját gazdasága részére kapjon új piacot, olcsó munkaerőt.

2012. június 18. 12:15
Csapó Endre
Magyar Hírlap

„Az annyira vágyott Nyugat nem azért ölelte magához Magyarországot, hogy gazdasága részesévé tegye, hanem azért, hogy saját gazdasága részére kapjon új piacot, olcsó munkaerőt. Az alkalmazott módszer: jó üzleti reklámmal becsalogatni az országokat a tagok sorába, aztán rákényszeríteni a liberalista szentírás törvényeit, amelyekkel elprivatizálható az állam vagyona, majd a megkopasztott országot magára hagyni a szociális gondokkal, egészségügyi, oktatási fejlesztési kötelezettségekkel. Ezután jött a nemzetközi gyámság bevezetése: hitelezéssel kihúzni őket a napi, pillanatnyi bajból, belehúzva általános eladósodásba, átvenni a pénze, gazdasága, törvényalkotása feletti felügyeletet, hogy majd az élhetetlenné tett, szuverenitásuktól megfosztott államok felett központi irányítást gyakorló szuper-államhatalmat építhessen ki a globális pénzhatalom. Annak azután meglesz a helye a világhatalmi szisztémában. Ha menet közben akadnak akadékoskodók, azokat koncentrált támadás alá kell venni, lefasisztázni, ha partikuláris (nemzeti) érdekeket akarnak érvényesíteni. Be kell vetni a politikai elvek tárát, amelyben csak az »kompatibilis«, amit a két világháború győztesei előírnak.

Ez a kép bontakozik ki a jelenlegi uniós eseményekben és a négy éve folyamatos pénzügyi válságban. Az Európai Unió nyugati, korábbi tagországaiban már valóságos politikai hittanná érett a liberalista szemlélet, ami a nemzet fogalmának elvetésével, a nemzetek államának fokozatos megszüntetésével akarja központi hatalommá kiépíteni az Európai Unió kormányát. Természetesen van ellenállás is ezzel az egyelőre szemtelenül nyomuló törekvéssel szemben, ami emlékeztet a Szovjetunió központi parancsuralmi szerkezetére. De a helyzet már annyira előkészített, hogy a politikai baloldal már készen áll egy számára kedvező döntés kiharcolására. Guy Verhofstadt, az európai liberálisok vezére szerint amin keresztülmegyünk, az nem világválság, hanem az európai államok válsága. A politikus úgy véli, hogy ebben a helyzetben bátran nagyot kell ugrani, vagyis kizárólag a föderális Európa felé való elmozdulás jelentheti az egyetlen megoldást.

»Egy európai költségvetés, európai pénzügyminiszter és talán hosszabb távon egy európai hadsereg is, miért ne.« Ezt az irányt választaná Daniel Cohn-Bendit, az európai zöldek társelnöke is. Szerinte Európának fel kell tennie a kérdést, hogy milyen változásra van szükség, és a megoldásnak nem nemzetinek, hanem európainak kell lennie.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 93 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kalasnyikov
2012. június 19. 05:55
AMI igaz ,az igaz, ....halálos lesz az ölelése ennek az eurofeminának. Vége a magyar világnak.
zselé
2012. június 18. 17:42
Ennyi rettegő, lúzer paranoid honnan jött itt össze? Elhiszem, hogy a nyugdíjatok nem lesz attól több, ha Mo jobban integrálódik az EU-ba, de a fiatal, versenyképes, tenni akaró magyaroknak ez az egyetlen perspektíva. Ti meg húzzatok vissza Levédiába vagy mit tudom hova, egyétek az általatok megtermelt zöldségeket, igyátok a lótejét és néha néha ne felejtsétek el hátba veregetni egymást, hogy milyen jól elvagyunk itt mindenkitől függetlenül.
trendo
2012. június 18. 14:54
Bocsika! :) Én már csak egy dolgot kérdek akkor: Ha mindez így van, ahogy a cikk írója felvázolja és ahogy azzal jónéhányan egyetértenek itt a kommentelők közül, akkor miniszterelnökünk miért is protezsálja az összes balkáni országot (legutóbb pont Montenegrót) az EU-ba? Miért tukmáljuk rájuk évek óta meglehetősen következetesen a "segítségünket"? Románia és Szerbia esetében még volt némi halvány magyarázat, hogy a határon kívüli magyarok számára kívánjuk átjárhatóvá tenni a schengeni határokat. De az albánokra, csernogoraiakra ez a szempont már nem áll. Velük direkt ki akarunk cseszni?
bmucsai
2012. június 18. 14:30
Minden kedves "nagy egyesítő" politikának felhívnám a figyelmét Yugoszlávia felbomlására. Pedig ott még a nyelv is közös volt. De, ha sikerül is összerakni ezeket az országokat, könnyű olyan ideológiát találni, ami megosztja őket, és az egész felbomlásához vezet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!