„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
Az annyira vágyott Nyugat azért ölelte magához Magyarországot, hogy saját gazdasága részére kapjon új piacot, olcsó munkaerőt.
„Az annyira vágyott Nyugat nem azért ölelte magához Magyarországot, hogy gazdasága részesévé tegye, hanem azért, hogy saját gazdasága részére kapjon új piacot, olcsó munkaerőt. Az alkalmazott módszer: jó üzleti reklámmal becsalogatni az országokat a tagok sorába, aztán rákényszeríteni a liberalista szentírás törvényeit, amelyekkel elprivatizálható az állam vagyona, majd a megkopasztott országot magára hagyni a szociális gondokkal, egészségügyi, oktatási fejlesztési kötelezettségekkel. Ezután jött a nemzetközi gyámság bevezetése: hitelezéssel kihúzni őket a napi, pillanatnyi bajból, belehúzva általános eladósodásba, átvenni a pénze, gazdasága, törvényalkotása feletti felügyeletet, hogy majd az élhetetlenné tett, szuverenitásuktól megfosztott államok felett központi irányítást gyakorló szuper-államhatalmat építhessen ki a globális pénzhatalom. Annak azután meglesz a helye a világhatalmi szisztémában. Ha menet közben akadnak akadékoskodók, azokat koncentrált támadás alá kell venni, lefasisztázni, ha partikuláris (nemzeti) érdekeket akarnak érvényesíteni. Be kell vetni a politikai elvek tárát, amelyben csak az »kompatibilis«, amit a két világháború győztesei előírnak.
Ez a kép bontakozik ki a jelenlegi uniós eseményekben és a négy éve folyamatos pénzügyi válságban. Az Európai Unió nyugati, korábbi tagországaiban már valóságos politikai hittanná érett a liberalista szemlélet, ami a nemzet fogalmának elvetésével, a nemzetek államának fokozatos megszüntetésével akarja központi hatalommá kiépíteni az Európai Unió kormányát. Természetesen van ellenállás is ezzel az egyelőre szemtelenül nyomuló törekvéssel szemben, ami emlékeztet a Szovjetunió központi parancsuralmi szerkezetére. De a helyzet már annyira előkészített, hogy a politikai baloldal már készen áll egy számára kedvező döntés kiharcolására. Guy Verhofstadt, az európai liberálisok vezére szerint amin keresztülmegyünk, az nem világválság, hanem az európai államok válsága. A politikus úgy véli, hogy ebben a helyzetben bátran nagyot kell ugrani, vagyis kizárólag a föderális Európa felé való elmozdulás jelentheti az egyetlen megoldást.
»Egy európai költségvetés, európai pénzügyminiszter és talán hosszabb távon egy európai hadsereg is, miért ne.« Ezt az irányt választaná Daniel Cohn-Bendit, az európai zöldek társelnöke is. Szerinte Európának fel kell tennie a kérdést, hogy milyen változásra van szükség, és a megoldásnak nem nemzetinek, hanem európainak kell lennie.”