Első félidő

2012. június 07. 15:14

Akárhogyan is kerülgetjük, ha megvonjuk az elmúlt két év mérlegét, legelőször is azt kell rögzítenünk, hogy a rendszer nem változott meg.

2012. június 07. 15:14
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

„Akárhogyan is kerülgetjük, ha megvonjuk az elmúlt két év mérlegét, legelőször is azt kell rögzítenünk, hogy a rendszer nem változott meg. És egészen egyszerűen azért nem, mert a birodalom akarata még elég erős, a magyar társadalom akaratnyilvánítása pedig még gyenge ahhoz, hogy a helyzetet megváltoztassa. Orbán Viktor második kormánya tehát nem volt képes érvényt szerezni azon törekvésének, amit már a választási győzelem másnapján megelőlegezett, vagyis annak, hogy a kétharmados győzelemmel automatikusan meg is dőljön a pusztító rendszer.

Nem dőlt meg. 

Sőt a kormány nemzetstratégiai­lag egyébként helyes törekvései ellenére a 2010 és 2014 közötti ciklusban a régi rendszer összességében – nagy valószínűséggel – több anyagi erőforrást fog kiszivattyúzni profit és kamat formájában, mint az elmúlt négy évtized bármelyik hasonló időszakában. Mindez természetesen azt jelenti, hogy az ország népessége nagyobbik részének általános lelki, erkölcsi, szellemi, anyagi és fizikai lepusztulása valószínűleg tovább gyorsul, ennek minden következményével együtt. A kabinet tehát minden törekvése ellenére egyelőre a régi rendszer kormánya, ám vannak arra utaló jelek, hogy Orbán Viktor a továbbra is fennálló rendszeren belül egy, az eddigitől eltérő berendezkedés alapjait próbálja megvetni. Ne felejtsük el, hogy az 1945 és 1990 között fennálló rendszer is három különböző berendezkedésből állt – 1945, 1948 és 1956 volt a határvonal.

Ma még legfeljebb a körvonalak látszanak, de a konstrukció lényege az, hogy ha már nem tudjuk megakadályozni a további kifosztást, akkor úgy kell átrendezni a belső elosztási viszonyokat, hogy a nemzet egészének megmaradása álljon mindenekfelett. Ez akár logikusan is hangozhat, ám a történelem mozgásai általában nem ennek a logikának engedelmeskednek, ezért módfelett kalandos időknek nézünk elébe.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
állami autót nekemis
2012. június 08. 08:57
"ha már nem tudjuk megakadályozni a további kifosztást, akkor úgy kell átrendezni a belső elosztási viszonyokat, hogy a nemzet egészének megmaradása álljon mindenekfelett." Haha, mint Woody Allen filmjében, mikor a két bankrabló banda találkozik a tetthelyen! LOL
kálmi
2012. június 07. 22:49
A legkevésbé sem érdekel a múltjuk, mert nagyon logikus, és a napi eseményekkel igazolt az az összefüggés magyar és európai viszonylatban is amiről beszélnek, és kiváló közgazdászok. A kormánynak kellene ezt megtenni, nem teszik, nem értem az okát. Ha alábecsülik az emberek felfogóképességét, akkor nagyot hibáznak, és az megbocsájthatatlan lesz, és hatalmasat buknak, pedig minden hibájuk ellenére még mindig ők a legalkalmasabbak az ország vezetésére.
Obulus
2012. június 07. 22:33
Te hülye Bogár, ízeltlábú vagy mi vagy? Görögországot, Portugáliát is kifosztotta a birodalom? Képes vagy közgazdának nevezni magad?
vaskos111
2012. június 07. 21:50
==Ma még legfeljebb a körvonalak látszanak, de a konstrukció lényege az, hogy ha már nem tudjuk megakadályozni a további kifosztást, akkor úgy kell átrendezni a belső elosztási viszonyokat, hogy a nemzet egészének megmaradása álljon mindenekfelett. Ez akár logikusan is hangozhat, ám a történelem mozgásai általában nem ennek a logikának engedelmeskednek, ezért módfelett kalandos időknek nézünk elébe.== Ej-ej Bogár Úr! Miféle időjárás jelentés ez? Vagy eső lesz, vagy hó; vagy rossz idő, vagy jó.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!