Tuskék nekimentek a lengyel-magyar barátság bázisának
A varsói Lengyel–Magyar Együttműködési Intézet sorsa hajszálon múlik.
Egy ország erőforrásainak megszerzése – bármilyen meglepő is – egyszerű dolog.
„Egy ország erőforrásainak megszerzése – bármilyen meglepő is – egyszerű dolog: csupán néhány dolog kell hozzá… És persze a szilárd elhatározás, hogy meg akard azt tenni! Most összefoglalom neked tíz egyszerű és könnyen követhető pontban, hogy mit kell tenned.
1.
Határozd el, hogy megszerzed az ország minden lényeges erőforrását. Ahhoz, hogy ezt megtehesd, szerezd meg a politikai hatalmat, mert ahhoz, hogy megszerezd egy ország erőforrásait, az ország feletti hatalmat kell előbb megszerezned. Ahhoz, hogy megszerezhesd a hatalmat az szükséges, hogy sokan vágyjanak arra, hogy a hatalom a tiéd legyen. Éppen ezért: elengedhetetlen a tömegbázis – tömegbázist pedig csak egy szervezett-fegyelmezett szervezet képes kiépíteni, majd azt rendszerként, céljai érdekében üzemeltetni. Ezért építs tömegpártot – és mivel a tiéd kell, hogy legyen a legnagyobb tömeg, pártod populista kell, legyen, hiszen minél nagyobb embertömeget akarsz magad mellé csábítani, annál több igen egyszerű gondolkodású embert kell, hogy befogadj. Ha hatalmat akarsz – és ha az a célod, hogy ők is akarják a hatalmadat – akkor többre fogsz menni, ha nekik hazug, de egyszerű és pozitív dolgokról beszélsz, mintha összetett és/vagy számukra negatív igazságokat mondasz. Mert az egyszerű és egyszerűségükből következően többnyire sikertelen emberek szép és jó szavakra vágynak – és arra, hogy legyen, akiben és amiben bízhatnak, hogy a jövőjük kevésbé lesz nyomorult, mint amilyen a múltjuk és a jelenük…
2.
A tömegpárt alapja mindenek előtt néhány olyan ember, akivel céljaitok közösek és akik egyetértenek veled mindazokban az eszközökben is, amelyeket majd fel kell használnotok a célok eléréséhez. Jobb, ha önző és erőszakos társakat választasz, mintha nagylelkű és toleráns emberekkel vennéd körül magad – hiszen a legerősebb ösztönző erő a hatalom megszerzéséért, majd pedig a valóságos célért, az erőforrások megkaparintásáért folyó harcban az önérdek, az önzés és a legtöbb hasznát a kíméletlen erőszaknak fogod venni. Igaz, sokak szemében az önzés és az erőszakosság utálatos tulajdonságok, de egyrészt e tulajdonságok elleplezésére ott a média (amelyről alább még írok), másrészt pedig valójában maguk is önzők és céljaik érdekében akár erőszakot is készek lennének alkalmazni – ha az önzést önmaguk és a közösségük előtt tiszteletreméltóságnak, az erőszakot pedig szükségszerű önvédelemnek mutathatják be.
3.
Ha megvannak a társak, akkor oszd fel közöttük a teendőket. Itt ne a szaktudásra, hanem a lelki hajlamokra és a személyiségükre légy tekintettel – mert a tudás megszerezhető (ha máshonnan nem, felbérelt emberek fejéből), viszont ha az illető lelkében nincs hajlam azt elvégezni, amit rábíztál, akkor nem számíthatsz részéről igazi odaadásra. Ha kiosztottad a területeket, akkor bízd rájuk a további toborzást és az alkalmas emberek kiválogatását – de tudasd velük, hogy személyükben felelnek neked minden egyes, általuk kiválasztott, vagy a későbbiekben az ő választottjaik által verbuvált emberért. Ha azok hibázni fognak, vagy árulókká lesznek, akkor te és a többiek személyesen őt, a te emberedet fogjátok hibásnak, vagy árulónak tartani – és ekként bántok majd vele. A szervezetedet tartsa össze az irántad érzett lojalitás, a benned való hit és az esteleges hibázást követő megszégyenüléstől való félelem.”