A biztos nem képviselheti hazáját, de sokat segíthet

2012. március 04. 11:30

Úgy érzem, tudom segíteni a kölcsönös megértést, odafigyelnek a véleményemre. Interjú.

2012. március 04. 11:30
Andor László
NOL

- Nem bánta meg utólag, hogy nem volt Brüsszelben múlt héten, amikor az Európai Bizottság a Magyarország számára elérhető kohéziós támogatások részlegesek felfüggesztésének javaslatáról döntött? Nem érzi úgy, hogy támadási felületet adott?

- Kétségtelen, hogy keletkezett egy támadási felület. De különös rosszindulat kellett ahhoz, hogy ezt ilyen személyeskedő támadásra kihasználják. A bizottsági döntés óta több mint egy hét eltelt, s jól látszik, ez a támadás nemcsak rólam szól. Neelie Kroes is céltáblává vált, és a bizottság budapesti képviselete ellen is jelentek meg bizonyos kritikák. Ez kísérlet a bizottság lejáratására, amivel a fő probléma nem az, hogy egyes személyeket személyesen sért, hanem az, hogy diszkreditálja azt a pozitív folyamatot, ami január elejétől elindult. Vagyis azt, hogy a kormány együttműködésére, megállapodásra törekedett, s lényegesen jobb volt a hangvétel, mint az előző év végén. (...)

- Mennyire képviselheti egy biztos a hazáját? A szerződés szerint egyáltalán nem, de nyilván senki sem tud kibújni a bőréből.

- Egyáltalán nem képviselheti, viszont sokat segíthet. Annak nyilván oka van, hogy minden tagországnak van biztosa. Ez azért fontos, hogy minden tagország a bizottság legmagasabb szintjén is megjelenhessen. Ez is kell ahhoz, hogy ami európai álláspontként kiformálódik, az tényleg egyesítse az unió összes színét.

- Magyar biztosként hogyan élte meg az elmúlt heteket? Mennyire kérték ki házon belül a véleményét a magyarországi viszonyokkal kapcsolatban?

- Itt általában mindenki a saját területéért felel, és mindenkinek van kellő apparátusa ahhoz, hogy az egyes tagországok helyzetét az adott szakterületen értékelni tudja. De mivel egymásra torlódtak a Magyarországgal kapcsolatos kérdések, így több a velünk kapcsolatos általános vita: miért történik ennyi minden egyszerre, miért kell Magyarországnak adott esetben pénzügyileg is segíteni? Úgy érzem, tudom segíteni a kölcsönös megértést, odafigyelnek a véleményemre. Sok ilyen vita zajlik most Brüsszelben, nem csak a bizottságon belül. Az Európai Parlamentben ez sokkal látványosabb. A bizottságban inkább az aktákra koncentrálva zajlik az elemzés.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2012. március 05. 09:43
http://www.hajdupress.hu/?cikk=14550 Napi 82000-ből könnyü.
kjkj945
2012. március 05. 09:19
Biztos csak a halál, már a rendőr sem az.
Talibán
2012. március 04. 23:47
"...de sokat segíthet." Legjobban azzal, ha menten tökönszúrná magát.
Soma
2012. március 04. 23:02
Magyarország baloldalinak nevezett politikusai itthon már úgy lejáratták magukat, hogy erősen külső segítségre kell támaszkodniuk. Az EU-ban több tagállam számos esetben, nagyobb fajsúlyú ügyekkel "került szembe az EU szellemiségével". Itthon gyújtják, az EU-ban táplálják a tüzet, ami adott esetben kontraproduktív módon "kap lángra". Andor úr pedig érzi magát annyira nyeregben, hogy még a látszatra sem ad. "Neelie Kroes is céltáblává vált," ----------- Ennek semmi alapja, Magyarország vált céltáblává, Kroes asszony elkötelezetté vált a célra tartás ügyében.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!