Elprivatizált rendszerváltás

2012. február 03. 07:24

Ha sokat piszkálják őket, kivonulnak az országból, s persze a mögöttük álló multi meg a kormányuk is szolidáris lesz velük, ezért kéretik nem vegzálni őket.

2012. február 03. 07:24
Ugró Miklós
MNO

„Kapitalizmus van, aki olcsón vesz valamit, az nem büntethető. Az áron alul eladóra pedig rá kellene bizonyítani a rosszhiszeműséget. Ám olyan szerződés, amelyik a csúszópénz összegét, a megvesztegetés módozatait is rögzíti, ritkán születik, a rosszhiszeműséget, a szándékosságot bizonyítani gyakorlatilag lehetetlen. Marad annak a vizsgálata, hogy a vevő eleget tett-e a szerződésben vállalt kötelezettségeinek (fejlesztésnek, környezetvédelmi beruházásoknak, a munkaerő megtartásának, a cégimázs megőrzésének stb.) betartására, de a tulajdonosok ettől sem rettennek meg. Erőfölényük lehetővé teszi, hogy a jogos számonkérésre fenyegetéssel válaszoljanak: ha sokat piszkálják őket, kivonulnak az országból, s persze a mögöttük álló multi meg a kormányuk is szolidáris lesz velük, ezért kéretik nem vegzálni őket.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízott négy ügyvédi irodát, hogy vizsgálják meg az 1989 óta kötött privatizációs szerződések környezet-, természet-, kulturális és örökségvédelmi pontjainak betartását. Az iszapkatasztrófa után ez érthető és üdvözlendő döntés. Hogy az ügyvédi irodákon kívül más is kézzelfogható hasznát látja-e a vizsgálatnak, azzal kapcsolatban optimista remény, de a leírtak szellemében egészséges szkepszis is él bennem.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 76 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tündér_Lala
2012. február 03. 13:50
Nincs időm hosszabban kommentelni (és ezért elnézést) de ez a jobb bal felállás butaság. A neoliberális gazdaság politika balosnak számít ? Akkor az USA baloldali ? Ugyan! Vagyunk egy helyzetben (szerintem is megtervezetten végrehajtott vagyon átjátszás és sajnos vagyon vesztés után). Mi lehet az az alkalmas módszer, amellyel az ország levegőhöz és fejlődési lehetőséghez juthat. Ehhez az összes körülményt figyelembe véve mit kell tennünk. ( Ha úgy tetszik, inkább legyen állami vállalat, mint semmilyen. Mert nincs időnk 50 évet várni, amíg a gazdagok gazdagodnak. Másrészt a valamikori vagyonok sok sok generáció tudatos munkálkodása nyomán jött létre, a mai vagyonok zavaros létrejöttével szemben.) Összességében tehát azt kell tennünk amit ma meg tudunk tenni. Ha állami cég gyárt valamit boldogan üdvözlöm, mert legalább gyártunk valamit és elkezdhet újból kialakulni a szétbombázott magyar ipari kultúra. Az ideológia kevéssé érdekel, csak a célszerűség.
tarackos
2012. február 03. 11:35
Na, egy MN-es cikk amivel egyet tudok érteni. Mondjuk egy lyukas vödröt sem adnék, hogy eredményes lesz de legyünk optimisták. Csak feledni tudnám, hogy az állítólag komcsiellensek a mai napig nem hozták nyilvánosságra az ügynökaktákat. Nem akarnak ők tiszta vizet...
Zokni
2012. február 03. 11:14
Ez a cím!? - Mintha gyengeelméjű lenne... A rendszerváltás LÉNYEGE a privatizáció, mert a szocialista rendszer - az állami tulajdonból, kapitalista rendszerbe ment át - a magántulajdonba... Akár azt is kifogásolhatná, hogy az újságot gondolkodni tudó embereknek kell írnia... És ezzel a cikkel illusztrálja is...
Honfi-fi
2012. február 03. 10:51
ne vágj fel milyen 2 neuronról beszélsz kettőig, te el se tudsz számolni
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!