Jay-Z is a vádlottak között: újabb sokkoló fejlemény a P. Diddy-ügyben
Egy nő módosított keresetében azt állítja, hogy Jay-Z és P. Diddy is megerőszakolta őt egy 2000-es MTV VMA afterpartin, amikor mindössze 13 éves volt.
Évtizedek óta nincs nőpolitika Magyarországon. A nőtéma a politika és a közvélemény számára is érdektelen. Nincs is ilyen kérdés. Kényelmetlen.
„Az Európai Bizottság és a magyar baloldal nőszemlélete és célkitűzései rettenetesen távol esnek a magyar valóságtól. Valószínűleg ez az oka annak, hogy a keresztény konzervatív értékrendet valló kormány idegenkedik a nőtémától. A magyar emberek értékrendjét és mindennapi életét leíró kutatások, és akárcsak az európai uniós átlagot leíró ismertető adatok között áthidalhatatlan különbségek vannak. A programokban foglaltak teljesítéséhez irreális mértékű szemléletváltást kellene ráerőltetni az emberekre. Ez nyilvánvalóan vállalhatatlan.
A magyar társadalom értékrendje az elmúlt húsz évben csak nagyon lassan közelített a nyugat-európai nemzetekéhez: a magyarok többsége szerint a család és a gyermekeik életük továbbra is egyik legfőbb, a nők nagy része számára pedig a legfőbb cél és a legfontosabb érték. Erre épül a teljes szociális, ápolási, gondozási és oktatási intézményrendszer. A magyar társadalom többsége inkább a hagyományos nemi szerepeket és munkamegosztást preferálja. A férfi a kenyérkereső, a nő az, aki összetartja és »üzemelteti« a családot. A magyarok - férfiak és nők hasonló arányban - kifejezetten a nők dolgának tekintik a házimunkát, a gyermeknevelést, az idősgondozást. A dolgozó nők naponta átlagosan másfél órával több időt töltenek házimunkával, mint férfi társaik, kevesebb a szabadidejük. A tömegmédia borzasztó képet fest a nőkről. A női szerepekkel kapcsolatos sztereotipikus gondolkodás a férfiakra és a nőkre egyaránt jellemző. Az előítéletek egyaránt sújtják az egyedülálló nőket, a karriert építő nőket, a dolgozó anyákat, az egy- vagy éppen hogy a sokgyerekes főállású családanyákat, az idős nőket.
Bár a kormányzati intézkedéseket minősítő mérőszámok alapján nem állunk különösebben rosszul az európai mezőnyben, a női esélyegyenlőség ma Magyarországon utópiának tűnik. A három évre nyúló szülési, majd gyermekgondozási szabadság miatt a nők nem lehetnek a férfiakkal egyenértékű munkavállalók, nem számíthatnak sem azonos fizetésre, sem arányosabb családon belüli munkamegosztásra, sem hasonló karrierútra. Nem is számítanak. Nemcsak a férfiaknak, a magyar nők jelentős részének saját nehézségei ellenére is megfelel a jelenlegi helyzet, és jelentős változást sem remél.”