„Egyre erősebb, sőt immár uralkodó nézet, hogy a politikai ideológiáknak befellegzett. Nincs jelentéstartalma jobb- és baloldaliságnak. (...) Ennek az ezredforduló óta egyre hangosabb véleménynek, még erőt is adott a 2008-ban kirobbant válság. Ezután már nemcsak azt mondják a mindent relativizálók: nincs igazság csak vélemények vannak, hanem azt is, hogy a kormányzás pusztán pragmatizmus, néhány jó »szakember« elég hozzá. Egyszerűen: ha tartod az államháztartási hiányt, akkor jó a kormányzás, ha nem, akkor le kell váltani. Az egész csak osztás-szorzás kérdése.
Ronald Reagan, születésének 101. évfordulóján, éppen ennek az ellenkezőjét üzeni nekünk, fiatal keresztény konzervatívoknak. A vidéki srácból lett elnök kormányzása alatt pragmatikus is volt, de annál lényegesen több. Ugyanis fontosabb döntéseiből világosan látszik, az a Russell Kirk által megfogalmazott gondolat, hogy »a politikai problémák a legmélyükön vallási és morális problémák«. Reagan ennek szellemében járt el, mindig kimondta azt az egyszerű igazságot, hogy Jó és Rossz között igenis van különbség. (...)
Azonban nemcsak az amerikaiaknak, hanem számunkra is van mondanivalója munkásságának. Meggyőződéseinek alapját ugyanis Istenbe vetett hite és a tradicionális értékekhez való ragaszkodása adta. Egész politikája erre épült. Ezért nekünk, fiatal magyar keresztényeknek és konzervatívoknak az Alaptörvény elfogadása után és az azzal kapcsolatos támadások közben a reagani politika azt üzeni: azért mert az Alaptörvény tartalmazza tradicionális értékeinket, az ország keresztény gyökereit és a házasság intézményének megvédését, ez nem antidemokratikus, jogellenes vagy kirekesztő. Éppen ellenkezőleg. Ez inkább a büszke és sikeres nemzet építésének egyik alappillére.”