Szorongatók kívül és belül

2011. december 27. 07:41

Ennek a kormánynak megvan még a magabiztos kormányzáshoz szükséges társadalmi háttere, de sokan tesznek érte, hogy leapasszák.

2011. december 27. 07:41
Bíró Zoltán
Magyar Hírlap

„A miniszterelnök ezzel együtt magabiztosságot és optimizmust sugallt legutóbbi tévéinterjújában. Azt mondja: Magyarország erős. Alighanem úgy érti ezt, hogy Magyarország mindennek ellenére elég erős ahhoz, hogy ezeket a támadásokat elviselje, és megálljon a lábán. Lehet, hogy igaza van. Bízzunk benne! Ám az ország, a magyar társadalom és a kormány gyengeségeiről is tudnunk kell, azzal is számolni kell, mert a szorongattatásnak ebben az állapotában veszélyes lenne azok felett szemet hunyni. Nagyon rossz jel például, hogy az évtizedeken át rombolt, züllesztett és fosztogatott magyar társadalom éppen most kezdi megelégelni nyomorúságait, éppen akkor mutatja a bomlás jeleit, amikor leginkább össze kellene tartani. A bomlasztók pedig szeretik az ilyen helyzeteket, és igyekeznek rátelepülni minden elégedetlenségre. Azt például mindenki tudja, hogy évtizedek óta milyen gyalázatos az orvosok, ápolók fizetése. Az egészségügyben dolgozók áldozatos munkájáról is sokaknak lehet fogalmuk, és a társadalom java ezt nagyra becsüli. Most azonban valami gyökeresen megváltozott. Évszázadok erkölcsi törvénye mintha most bomlana meg az orvosi gyógyító hivatás megszégyenítéséig is. Orvoscsoportok tartják készenlétben felmondólevelüket. Rezidensek fenyegetik – nemcsak a kormányt, a társadalmat is – azzal, hogy tömegesen távoznak az országból, ha nem kapnak azonnal komoly fizetésemelést. (...)

Ennek a kormánynak megvan még a magabiztos kormányzáshoz szükséges társadalmi háttere, de sokan tesznek érte, hogy leapasszák. A szorongattatás és a hajszoltság közepette, a nagy kapkodásban néha veszélyes és önveszélyes mozdulatokat tesz maga a kormány is. Ki tudja, milyen indíttatásból, olykor hirtelen elhatározásból lép hol a fékre, hol a gázra, váratlanul és rosszul avatkozik be a törvényhozás folyamatába, értetlenséget keltve hívei körében is (lásd: egyházi törvény, magánbiztosítók az egészségügyben). Vagy éppen régi és új balliberális érdekeket hagy érvényesülni változatlanul (lásd: kulturális élet).”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2011. december 27. 13:51
A legtöbbet a fidesz apasztott a társadalmi támogatottságon.
Hogyisvan
2011. december 27. 13:32
Biró úr? elvtárs? már elég rendszert próbált megmenteni. És soha nem értett semmit! 88-ban sem értette, hogy jó komunista létére miért zárják ki a pártból.
Korhely
2011. december 27. 13:12
Clinton-levél Orbánnak (Nem dicsérni jöttem...) December 23-án terjedelmes levelet küldött az Egyesült Államok külügyminisztere, Hillary Clinton Orbán Viktornak – tudta meg a Népszabadság washingtoni diplomáciai forrásokból. Bár létezésén túl a levél tartalmáról egyelőre nem sokat tudni, az amerikai diplomácia vezetője a magyar demokratikus intézményrendszer szisztematikus leépítésével kapcsolatban fejti ki véleményét, miután a tengerentúli sajtó már hetek óta visszhangzik az Orbán-kormány törvényalkotási ámokfutásának újabb és újabb epizódjaitól. A Népszabadság úgy értesült, hogy a levél megerősíti az elmúlt hetekben többször hangoztatott amerikai aggodalmakat a bíróságok függetlenségével, az új egyházügyi törvénnyel és a média szabadságával kapcsolatban. Új bírálati elemként felbukkan, hogy a Klubrádió frekvenciáját másnak ítélték. Egyik forrásunk megjegyezte, „több alkalommal is jeleztük aggodalmunkat, hogy az alkotmány nagyszabású reformjában is megőrződjék az egyéni szabadságjogok, illetve a fékek és ellensúlyok rendszere, és a változtatásokat átláthatóan, a szükséges viták nyomán hajtsák végre”.
Tündér_Lala
2011. december 27. 10:01
Bizony tökéletes cikk ez. (Az egészet érdemes elolvasni.) És bizony időnként van olyan érzése az embernek, hogy OV-ék még mindig naivak. Például, hogy a nemzet ellenes erők értékelik, hogy bizonyos pozícióikat érintetlenül hagyják, hogy a pénzvilág saját kritériumainak megfelelően értékeli a makromutatók iszonyatos erőfeszítéssel történő javítását. Nos nem így van. Uralkodni és utasítani akarnak, tovább akarják nyírni a birkát, anélkül, hogy etetnék. A szegénység amelybe taszítottak bennünket, csak névleg zavarja őket és ha valóban tenni akarunk ellene, akkor ott tesznek keresztbe, ahol tudnak. Pontosan tudják ugyanis, hogyha megerősödünk, nem fosztogathatnak feltétel nélkül, nem bánhatnak velünk teljesen akarat nélküli bábként. Ez igenis harc a szabadságért és az életben maradásért.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!