Kanárik vagyunk Európa szénbányájában

2011. november 15. 19:06

Már meg sem akad a szemünk a közös európai monetáris politikán, a közös pénzügyminiszter emlegetésén, közös adópolitikán (jesus!)

2011. november 15. 19:06
Neocohn
Kapitalizmus.hu

„Már meg sem akad a szemünk a közös európai monetáris politikán, a közös pénzügyminiszter emlegetésén, közös adópolitikán (jesus!), sőt, egy neves magyar gazdasági szakember halálkomolyan azt javasolja: »Tanuljuk meg ezt az elnevezést: Európai Egyesült Államok. Egyre több tagállam vezetői ízlelgetik a gazdasági együttműködésnek ezt az új, fejlettebb formáját, egyre többen ismerik fel a szükségességét. Minél előbb, annál jobb mindnyájunknak.« Ez lenne az új, fejlettebb forma? Erről volt szó, amikor az unió megalakult, meg amikor beléptünk?

Mielőtt végképp elszabadul az európai egyesült gigaállamról szóló rémálom-szövögetés meg együttműködési forma-ízlelgetés, illene szerényen emlékeztetni arra, hogy demokráciában az adózás egy választott közösség kötelező befizetése adott közcélokra (most itt tegyük félre anarcho-kapitalista barátaink amúgy legitim kérdéseit arról, kell-e egyáltalán adót fizetnünk; erről majd máskor). Maradjunk abban, hogy adót fizetni szükséges (rossz), de hasznos, egyik lényege ugyanis az átláthatóság és az elszámoltathatóság. Na mostan ez hogy néz majd ki össz-kontinensnyi szinten? Ezek ennél kisebb problémákat sem tudnak kezelni, ehelyett pl. konkrétan villanykörtéket tiltanak be.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bmucsai
2011. november 15. 22:12
A bányában a kanárik előbb érezték meg a metánt, vagy a CO2-t. Mi itt valóban érezzük a sz@r szagot és csiripelünk is itt ott. Az EU története eddig arról szólt, hogy ami jó Németországnak az jó az EU-nak is. (Pl: az euro ) Persze ez a perifériának nem volt olyan jó mint a németeknek, mert végeredményben segítette a periféria kifosztását, eladósítását. A pénz a centrumba (Németország) áramlott. Az Európai Egyesült Államok ötlet valójában durva paraván, eltakarja a valódi szándékot egy nagy Németországot, melynek tartománya lenne Magyarország és a többi állam. Német-Római Császárság szerű állam alakulat. A sok "közös" intézmény a német dominanciát erősíti. A kanárik azt csiripelik, hogy a "népek európája" helyett német európa készül.
bolá
2011. november 15. 20:07
Inkább a lapátosok vagyunk a pöcegödörben. Bár ezek a pöcegödörben is a kanárik!
korona
2011. november 15. 19:58
A tisztelt cikkíró attól retteg, ha netántán megalakul az Európai Egyesült Államok nevezetű nagy állam, akkor Orwell-i módszereket fognak alkalmazni azok ellen, akik a kitűzött adómértéket majd nem tudják kifizetni, továbbá attól, hogy e töméntelen pénz kiknek a zsebében landolhatnak. Ahhoz, hogy megalakuljon az Európai Egyesült Államok, teljesen át kell alakítani a belső struktúrát. Mindenek előtt egy hadseregre lenne szükség, nem a NATO-ra. A továbbiakban úgy kellene eljárni, mint egy közönséges állam felépítésében. Az EU azonban már eleve másképpen indult el, így csak erőszakkal lehet bizonyos EEÁ-kat létrehozni. Az adókat illetőleg semmivel sem lenne igazságtalanabb, mint egyes államok harácsolása saját állampolgárait illetőleg. De, ugye Svájc kívül maradna? Mert ő széf: a pártolók és az ellenség közös széfje.
Kázmér Kacsa
2011. november 15. 19:48
Azt hiszi a macska, hogy a kanári (mi) vagyunk a szájában! De téved nagyon!:-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!