Érkezhet az ifjabb Sarkozy a francia politikába, és nem akárki a példaképe
A volt elnök fia az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
A (radikális) jobboldal folyamatosan épít arra a csúsztatásra, hogy ebben az országban mindenért az SZDSZ a felelős.
„Balogh András, az MSZP elnökhelyettese »ultrabaloldali« és »anarcholiberális« címkékkel látta el a DK-t. Kijelentéseiben az a legérdekesebb, hogy az előbbi egy radikális baloldali hagyomány, amelyet mint az egykori MSZMP Központi Bizottságának néhai külpolitikai konzultánsa, nagyon jól kell ismernie. A kádári munkásmozgalom-kutató történészek kiadványai hemzsegnek e kifejezéstől – az állampárti baloldaliság »kispolgári« kritikáiként megjelölve. Ultrabaloldaliak ma Görögországban tüntetnek a felelőtlen államot és politikát »védve« a felelős gondolkodástól. Ez pedig idegen gondolat a DK-tól. Aki ultrabaloldali, az ráadásul aligha lehetne »anarcholiberális«, és a DK esetében sincs szó minimális államról vagy az önérdekkövetés dicséretétől. »Mennyire kapitalista Gyurcsány?« – kérdezi Magyarország egyetlen libertárius oldala, a Kapitalizmus.hu. Annyira, hogy »a kapitalizmus liberális, libertárius és (neo) konzervatív barátai« inkább egy új, maguk által alapított pártban, mintsem Gyurcsányban látják a jövőt. Balogh a fentiek elutasítása mellett hitet tesz a hazafiság és a nemzeti elkötelezettség mellett, s egy ilyen kontrasztos kiállást követően a népi-urbánus vita legrosszabb pillanatai jutnak eszünkbe. Aki liberális, az nemzetáruló, aki antiliberális, az hazafi. Értjük.
A vonalvezetés ismerős, és megjelenik a Kuruc.info kirekesztő tartalmaiban is. A Kuruc.info tartalmi szegénysége ugyanis nemcsak az antiszemitizmusban vagy a rasszizmusban nyilvánul meg, hanem az SZDSZ-szel való riogatásban is. A (radikális) jobboldal folyamatosan épít arra a csúsztatásra, hogy ebben az országban mindenért az SZDSZ, így a liberálisok a felelősek, legyen szó akár az amerikai tömegkultúráról, a McDonald’sról, a melegfelvonulásról, a »szétvert« egészségügyről, az »erőltetett« romaintegrációról, a »narkósokról«, a szabadságról a biztonság helyett, Magyarország piaci »kiárusításáról« stb.”