Végre egy brüsszeli döntés, mely egy irányba mutat a magyar nemzeti érdekkel
A román-magyar gazdasági együttműködés egy újabb lendületet kap.
A nép, amely a kétharmados autokráciát legitimálja, előbb 2002-ben, majd 2006-ban ugyanígy megválasztotta a hiánynövelő népnyúzó árulókat.
„Senki, sőt, maga Gyurcsány a legkevésbé sem tagadja, hogy a szoclib nyolc év alatt az államadósság a GDP 53 százalékáról 80-ra kúszott, de ez egyrészt nem különösebben kirívó az össz-EU-t tekintve, másrészt kifejezetten lófasznak számít a Fidesz által javasolt (és részben meg is szavazott, ld. Medgyessy száznaposát) őrülethez képest: 13. havi baj, 14. havi népszavazás, ilyenek. Már az első Orbán-kormány is úgy félezer milliárddal növelte a hiányt, a második is ugye bevállal mindent, a BKV-tól a MOL-részvényeken át a MÁV-ig, de az más, az nemzet- és ország- és hazamentés, mondjuk a nemzet, az ország és a haza százmilliárdjain, de ez mindegy, nyilván.
Itt hívnám fel viszont a T. Nemzeti Együttműködés Rendszerének, de különösen Elszámoltatási Népbiztos úrnak a figyelmét az ügynek egy olyan aspektusára, amely mintegy új fényben világíthatja meg az akasztásra kiszemeltek ügyét. Az új aspektus pediglen az, hogy nagyjából ugyanaz a nép, amely tavaly óta a kétharmados autokráciát legitimálja, előbb 2002-ben, majd 2006-ban ugyanígy, szépen, demokratikusan megválasztotta eme hiánynövelő népnyúzó árulókat.
Ennek fényében azért kicsit más az olvasata annak, amikor Szijjártó Péter így oktatja ki Thomas »Ki A Fasz« Meliát: »Senki nincs abban a helyzetben – sem Magyarországon, sem azon kívül –, hogy megkérdőjelezze a magyar emberek akaratát, márpedig a magyar emberek világosan és egyértelműen kifejezték az akaratukat tavaly tavasszal, amikor az ország megújítására és átszervezésére adtak világos felhatalmazást a kormánynak.« Senki sincs abban a helyzetben? Magyarországon sem? Akkor jó. Mert ha áll az a logika, hogy az emberek a tavalyi voksukkal az azóta is tartó demokráciátlanító hadjáratot is előre jóváhagyták, akkor bizony akarták a hiányt produkáló, államadósságot elszabadító kormányokat is – hiszen kétszer is hatalomba szavazták őket. Aztán, amikor elegük lett abból a kurzusból, meggyőző többséggel leszavazták.
Most akkor innentől fogva miről beszélünk? Senki sincs abban a helyzetben, hogy megkérdőjelezze a magyar emberek akaratát.”