Csapdába zárták Gyurcsány Ferencet

2011. augusztus 04. 09:29

2002-2010 között három miniszterelnök volt. Nem gondolom, hogy egyforma a felelősségük, de azt igen, hogy mindháromnak van. Interjú.

2011. augusztus 04. 09:29
Szijjártó Péter
Szijjártó Péter
HVG

Orbán Viktor maga is nagyon sokat hivatkozott arra, közvetlenül a választások után, hogy Magyarország rekord-gyorsasággal csökkentette a hiányát és stabilizálta költségvetését. Oszkó Péter is azt írta legutóbb a blogjában, hogy ezer milliárdos tartalékkal, az OECD által is kiemelten stabil államháztartással adták át az országot, többek között ezért is tudta megvenni a kormány a MOL-részvénypakettet 500 milliárdért. Közgazdaságilag sem áll, hogy minden volt kormányfő és pénzügyminiszter felelős.

Az biztosan áll viszont, hogy a bizottságban Medgyessy Péter azt mondta: amíg ő volt a kormányfő, még stabil helyzetben volt a büdzsé, Bajnai Gordon pedig azt, hogy ő rendbe tette a dolgokat, de ami előtte volt, arról nem tehet; magyarul mindketten azt állították indirekt módon, hogy a Gyurcsány-kormány alatt történtek a komoly bajok, vagyis bezárták egy csapdába Gyurcsány Ferencet.

A Bajnai-kormánynál azért kicsit árnyalja ezt a képet, hogy a papíron 3.8 százalékosra tervezett hiánycélt 2010-ben úgy sikerült 4.1-4.2-re teljesítenünk, hogy ahhoz be kellett vezetnünk a bankadót, és más válságadókat. De Oszkó Péternek volt még egy árulkodó mondata: szerinte egy kormány van, amelyik rosszabb helyzetben vette át az országot, mint most a Fidesz-kormány, és azok ők voltak. Már csak ezek alapján is elmondhatjuk, hogy Gyurcsány Ferenc alatt brutális romlás következett be az ország gazdasági állapotában.

Ha jól értem, Gyurcsány Ferencre szűkült a lehetséges célpontok köre.


Egy dolog biztos: 2002-2010 között négy kormány volt, három miniszterelnökkel, és a felével megnőtt az államadósság. Nem gondolom, hogy egyforma a felelősségük, de azt igen, hogy mindháromnak van. Már csak azért is, mert a külső körülményekre hivatkozni nem lehet és ma már alig is hivatkozik valaki. Az EU-ban, vagy az OECD tagállamai között is számos ország van, amelynek nagyobb az adóssága, őket is bíróság elé kellene citálni?

Minden ország más, összehasonlíthatatlan, hogy egy ilyen mértékű államadósság nálunk, vagy más országban milyen kiszolgáltatottságot okoz. Az adósság szerkezete sem mindegy: 2005-2006-ig az adósság jelentős része forintban volt, mára ott tartunk, hogy több a deviza-adósságunk, mint a forintban nyilvántartott. Vagyis még árfolyamkockázatot is a nyakunkba vettünk, ezért sem lehet ezt összehasonlítani más állammal.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
várúr
2011. augusztus 04. 11:55
Már vártam a fékezhetetlen agyvelejű helyi ballibek Furcsány-mosdatását és jogállami rettegését. Ezek a figurák éjjel-nappal ajrópáznak. Hiába a számtalan példa, hogy biiiizony nyugati politikusok is bíróság elé kerülnek... Hogy biiiizony a felelősségüket nyugati parlamentek is megállapítják. Úgy kell nekik a külföldi hivatkozás, mint sántának a mankó.
StG
2011. augusztus 04. 11:18
Érdekes azért azt látni, hogy Gyurcsány elkapása érdekében Medgyessy előlépett az első számú szavahihető tanúvá.
barkzso
2011. augusztus 04. 11:07
Miért is nem lehet itt felelősségre vonni? Itt egy példa: FIGYELEM! NÉPSZABADSÁG! Izlandon bíróság előtt végzi a volt kormányfő Geir Haarde volt kormányfőnek bíróság előtt kell felelnie a vétkes mulasztás vádjára az ország pénzügyi rendszerének 2008-as összeomlásával kapcsolatban. MTI| 2010. szeptember 28. A parlament 33 szavazattal 30 ellenében hozott határozatot a volt miniszterelnök különleges bírósági felelősségre vonásáról. Ő az első a világ vezetői közül, akinek a gazdasági válság nyomán ilyen váddal kell szembenéznie. A link: http://nol.hu/kulfold/izlandon_birosag_elott_vegzi_a_volt_kormanyfo
NoCsak
2011. augusztus 04. 10:36
Sajnos nincs életképes ügyészsége a Fidesznek, csak a megörökölt mszpés káderek akiket még tartják a frontot a bíróságokon. Egyre másra látszik, hogy még az mszpés elítéltek is kikerülnek a börtönökből, nemhogy még újabban felfedezett régi csalók kerülnének be. Félnek a régi (milliárdokat összesíboló vezetők) mszpés, szdszes vezetők, hosszú lenne a névsor, hogy Gyurcsánnyal együtt buknának le, ezért hallgatnak mint szar a fűben! Pedig bizonyára volna mit mondania pl Kókának az Indonéz befektetésről is. Hová lett 10-100 milliárd forint?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!