Bajban a világ...

2011. augusztus 08. 10:56

A kis országokból kisajtolt pluszkamat arra volt jó, hogy a szuperállamban még tovább lehessen fújni azt a bizonyos lufit.

2011. augusztus 08. 10:56
Torkos Matild
MNO

„Miközben pattanásig fújták az amerikai nép jólétét fenntartó pénzügyi lufit, addig az amerikai hitelminősítők cinikus szenvtelenséggel küldtek süllyesztőbe országokat, köztük európai szövetségeseket is. Ám ezekkel a másodosztályba sorolt államokkal büntetlenül megtehették, hogy leminősítésükkel padlóra küldjék őket, hiszen minél rosszabb osztályba sorolták őket, annál nagyobb uzsorakamatot lehetett szivattyúzni belőlük. A kis érdekérvényesítő képességű országokból kisajtolt pluszkamat arra volt jó, hogy a szuper államban még tovább lehessen fújni azt a bizonyos lufit. Most, hogy kényszerűen be kellett ismerni, meztelen a király, nem csoda, hogy kitört a pánik.

Az már most nyilvánvalóbbnak tűnik, hogy a nagy és befolyásos G7-ekhez tartozó államok pénzügyminiszterei talán nem is annyira az USA enyhe leminősítése miatt lettek olyan idegesek, hogy állítólag forródróton folytatnak válságtanácskozást, hanem sokkal inkább amiatt, hogy Kína, az amerikai lufi legnagyobb hitelezője beszólt adósának: a dollár ideje lejárt. Az amerikai hitelminősítőket egyre jobban utálják Európában is. Az unió vezetői is elszánták végre magukat arra, hogy erős támogatást adnak európai hitelminősítő intézetek létrehozásához, hogy visszaszorítsák a spekulációs célú minősitgetéseket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
denever
2011. augusztus 08. 14:15
drágáim, ha az usa azt mondja, hogy bocsi, de ezt az adósságot ti most el akarjátok engedni, akkor a hitelező el fogja engedni. mert egyébként jön Sam bácsi és G.I.Joe demokráciát exportálni, vagy tömegpusztító vegyifegyvereket keresni. kb azt csinálnak, amit akarnak. viszont gyártás oldalon már erősen függnek távolkelettől, e.g. ha a sárgák bekeményítenek, akkor elvileg borul a birodalom. hozzáteszem, hogy mindkettő, mert a hajukra kenhetik az áruikat távolkeleten, ha nem lesz rá felvevőpiac. ez kb olyan, hogy ülünk az asztal körül, barátok, és mindenki valaki más halántékának nyomja a csőre töltött pisztolyt.
bdi
2011. augusztus 08. 12:58
A kedves szerző, és úgy általában a vezír (bocs a liberális internacionálé egykori alelnöke) hívei szeretik gondolkodás nélkül elfogadni a jelszavak. A nyugat rossz! Értem? Aki olyan hülyeséget leír, hogy "az amerikai nép jólétét fenntartó pénzügyi lufi" az USA költségvetésével kapcsolatban, az sosem vette a fáradtságot, hogy megnézze, miből áll az a nagyon jóléti költségvetés. Kb a felét a legszegényebbek és idősek egészségügyi ellátására fordítják. Egy olyan "jólétre", amiért nálunk senkinek nem kell aggódnia. (lásd: bankot rabolt, hogy a börtönben ingyen kezelést kapjon) Kb ötödéből hadsereget tartanak fenn, hogy legyen aki féken tartsa azokat a barmokat, akik pl. bármikor megölnének minket, mert nem az ő istenükben hiszünk. De arra is jó a hadseregük, hogy ha a szomszédunkban irtani kezdi a lakosság egy részét az állam, akkor legyen aki odacsapjon. És ebből fizetik a GPS műholdakat is, hogy a mi béna autósaink is eljussanak valahogy az ulticéljukhoz. A maradékból mindenféle haszontalan programokat fedeznek: oktatás, tudomány pl. felépítenek és fenntartanak egy űrállomást a világ impotensebb másik felének.
Zokni
2011. augusztus 08. 12:25
Szerzőkém! Minek összesküvési elméleteket gyártani a "gonoszról"? Minek indulatokkal kezelni a tisztán üzleti tranzakciókat? Minek megkérdőjelezni azok célját: a profitot? Ja, hogy akkor nem lehet három mondatos megállapításokat tenni, sőt olyan kétszavas félmondatosakat sem, hogy pl. a "nyugatnak leáldozott"? Mert a "népnek" jelszavak kellenek, Önnek meg félművelt olvasók...
realista
2011. augusztus 08. 12:12
Az USA nagy részben annak köszönheti nagyarányú fejlődését, hogy begyűjtötte a világ legkiválóbb szakembereit, anélkül, hogy a képzésükre költött volna. Kezdetben a győztes pozíciójából - a II. vh. után a vesztes országok tudósait. Később már a kutatási lehetőségek, és magas jövedelmek biztosításával csábították a kiválón képzett értelmiséget. Körül lehet nézni az USA Nobel-díjasai, és a kutatóintézeteiben tevékenykedők között, és nemigen találnánk olyanokat, akik végigjárták az USA oktatási rendszerét.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!