Rohanunk az iPad-forradalomba?

2011. július 06. 15:55

Az iPad az átlag magyar politikus kezében legfeljebb olyan szimbólum lehet, mint a Playboyban mutogatott helikopter.

2011. július 06. 15:55
Panyi Szabolcs
Komment.hu

„De mit kezdenek a magyar politikusok az iPaddel? Egyelőre nem sokat, legalábbis ami a készülék szimbólumértékét és - leszámítva a fenti próbálkozást - a politikai marketinget illeti. Ma már számos politikus használ táblagépet, de egyelten sincsen köztük, aki egyben azt is akarná üzenni a közvéleménynek és egy potenciális szavazói csoportnak, hogy ő bizony érti a digitális kultúra jelentőségét és fontosnak tartja annak problémáit. Nemcsak arról van szó, hogy Magyarországon például egy kereszténydemokrata politikus még egy jó ideig nem fog kiállni és nem fogja mondjuk a nemzeti örökség részének nevezni az Imperium Galacticát - nem is ez lenne az elvárás. De az olyan kérdések, mint a szélessáv vagy az ingyenes köztéri wifi terjesztése, a távközlési infrastruktúra fejlesztése adócsökkentéssel, vagy például az, hogy a kormányok mennyire kutakodhatnak az állampolgáraik után az interneten, szintén kevéssé ragadják meg a magyar politikusok fantáziáját.

És miközben rengeteg embert érdekel, szinte egyetlen politikus - pláne kormánypárti - sem sietett a közvélemény megnyugtatására, hogy a blogokat végül nem kell regisztráltatni, ahogyan arról sem folyik túlzottan élénk politikai vita a pártok között, hogy a bloggereket és a kommentelőket mikor és miért lehet bíróság elé citálni.

Ahogy annyi más esetben, most is elmondható: az iPad megérkezett a magyar politikába, de a digitális kultúra, aminek pedig éppen ez a gép az integráns része, még mindig nem. Sem egyes politikusok vicces Twitter-üzenetei, sem a kormány iPad 2-kel történő felszerelése nem segít azon, hogy az átlag magyar politikus továbbra is az egyoldalú kommunikációt, a választói tömegektől való elkülönülést és a digitális kultúra kérdéseinek az ignorálását fogja választani.

És ne legyenek illúzióink: táblagépről a parlamenti beszédeket is legfeljebb csak a kampányidőszakban vagy akkor olvassák fel, amikor a felmérések szerint egy pártnak nagyon »rá kell erősítenie« a fiataloknál. Így a készülék az átlag magyar politikus kezében legfeljebb olyan szimbólum lehet, mint az országgyűlésben lóbált Louis Vuitton-táska vagy a Playboyban mutogatott helikopter: drága játékszer, státusszimbólum.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2011. július 07. 06:55
Kedves Panyi Szabolcs! Ha nincs miről írnia, akkor legyen őszinte a főszerkesztőhöz, és mondja meg, hogy nincs ötlete.
El Topo
2011. július 06. 17:50
Lófaszt a képviselőknek, nem számítástechnikát! Vajon nyomják még az ikariam-ot az ülésteremben, vagy az már nem divat?
drieno
2011. július 06. 16:12
az ipad használata nem feltételez különösebb digitális tudást, inkább a könnyű használhatóság, kézreállás és a minőség az, ami megkülönbözteti más táblagép szerű termékektől aki már használt windowst vagy windows alapú mobilt, kis használat után nyomban rájön, hogy egy olyan eszközt tart a kezében, amit tényleg használatra terveztek, nem véletlen van egyre több apple hívő, nem véletlelül állnak sorba a bevezetés előtt a telefonokért, iPadekért az iPad ráadásul lényegesen olcsóbb, mint az apple pc-i és notebookjai, viszont minden olyan felhasználás megtalálható rajta, ami az átlagfelhasználó számára fontos - mail, internet, egyszerű szövegszerkesztő, táblázatkezelő stb. naná, hogy veszik, mint a cukrot
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!