Bánatos a magyar?

2011. július 05. 15:32

Ha a kormány sikerrel alkudott az állam hitelezőivel, segítsen polgárainak is. Ma a hitelek ugyanis diktátumként működnek.

2011. július 05. 15:32
Boros Imre
Magyar Hírlap

„Sokan jártak jól az szja-változá­sokkal is, mert több marad a borítékban. Akiknél kevesebb, ott a kormány préselgeti ki a munkaadókból a kompenzációt. A több pénznek azonban sehol sincs látszatja. Még az év első negyedében is tovább esett a fogyasztás. Aszkéták lennénk, vagy ráálltunk a skótságra, és fogunkhoz verjük a garast? Egyik sem érhető tetten, mert a megtakarítások nem gyarapodnak, és a párna alatt a bankóköteg sem vastagszik. Talán vállalkozásainkba tesszük a pénzt? Itt sincs növekmény. Akkor hova tűnik a többlet? A bankok nyelték le. Ugyanis nemcsak a kormány küzd az adóssággal (államadósság), de az emberek is a saját adósságaikkal (személyi kölcsönök, lakáshitelek, autólízing stb.). A kormány már sikeres harcot folytat saját ellenségével, az államadóssággal, de a polgárok még vesztésre állnak. Bőven úszhat százezrével lakás és autó. Éppen a társadalom tartóoszlopa, a középosztály gyengülhet tovább. Segítségre van tehát szükségük.

Ha a kormány sikerrel alkudott az állam hitelezőivel, segítsen polgárainak is, hogy ők is alkuba kerüljenek. Ma a hitelek ugyanis diktátumként működnek. A bank ad valamennyi pénzt, de nem mondja meg, hogy mennyit kell visszafizetni. Maga sem tudja, mondja meg tehát majd a piac, az árfolyam, a kamat. Mindkettő a jövő zenéje, de a bank nem vállalja a változás kockázatát. Azt az ügyfélre hárítja. Ez olyan, mintha az adós egy biankót írna alá, amire a bank azt ír később, amit akar. Ez abszurd. Másrészt hogy néz ki, hogy a bank biztosítékként fedezetet kér egy hitelhez (eddig rendben), de ha a biztosítékot értékesíti, és nem térült meg a pénze, tovább üldözheti az adóst? Esetleg nem a bank tévedett, mert több pénzt adott a kelleténél? Ezt a világ más tájain így csinálják. Végül miért nem illeti meg csődvédelem a családi jövedelmet és a vagyont? Ilyesmi nálunk csak nagyobb cégeknek jár.

Ezek miatt borúlátó még ma is a magyar, és ne is várjuk tőle, hogy megteljen életkedvvel, amíg ezek nem változnak – amíg a rend helyre nem áll.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2011. július 06. 10:30
Kevdes Boros Imre! Ha a kormány sikerrel alkudott az állam hitelezőivel az jó. De ne segítsen polgárainak akik felelőtlen magatartásuk okán felélték saját jövőjüket. A hitelek diktátumként működnek, az adócsökkentéssel nagyban hozzájárult az állam, hogy ezek megszűnjenek. Csak dolgozni kell hozzá. Sokat.
Göbbels
2011. július 06. 00:06
A bankok miért csak akkor írtak levelet, ha baj volt, hogy sajnos emelnünk kell???? Én nem kaptam egy levelet sem egy banktól sem, hogy kedves ügyfelünk, olyan jól megy nekünk, hogy átengedjük a haszon egy részét!!!! Mindenki azt unja már piszkosul, hogy a bankokkal kötött kényszerházasságban nem "jóban-rosszban" van, hanem mindig csak "rosszban"!
OrangeOrder
2011. július 05. 23:06
Hát igen, sokan beszoptuk, ez ilyen. Mondjuk a bankoknak jó lenne több olyan tökönrúgást is küldeni, hogy közvetlenül is csökkentsék az adósok terheit - igenis vállaljanak át többet a kockázatokból. A nettóbér-emelkedést pedig szerencsére nem csak a bankok nyelik le. Gyűjtünk, félreteszünk, igen. Mert ki tudja, mi lesz - ha elmenne a CHF 250-ig, 300-ig, akkor is kicsit bírjuk tovább. Ha megszűnne az állásunk, akkor is. Sokan tanultak ebből a helyzetből. És aztán hamarosan jönni fog a fogyasztás is, de még ehhez kell legalább egy fél év.
slomovicz
2011. július 05. 20:24
Elvtársak ! Talán a témához kellene hozzászólni, nem fröcsögni. A cikk- ismerve a bankok árverezési eseteit , valós problémát ir le. Nem elfogadható, hogy nyerészkedő követeléskezelő cégek fillérekért elvigyék a család sok évi gürcöléssel megszerzett lakását. Ugyanakkor nem értem, gyakran az embereket, mint például a friss Székesfehérvári esetnél - jönnek a felszólitások hónapokon át és semmit sem tesz a háromtagú család. Az önkormányzat véletlenül szerez tudomást az esetről és segiteni próbál. Mi a fészkes fenét gondoltak ezek? Ha nem csinálunk semmit- a felszólitásokat kidobjuk a kukába akkor nem történik semmi? Nyilván minden eset más- de sokan maguk is nagy mértékben tehetnek a saját bajuk miatt. Az- aki pesten kiugrott a panelház ablakán a kilakoltatás ellen- tiz éven át semmit sem fizetett, se villanyt- se fűtést- semmit. Munkanélküli lett, alkoholista lett(arra volt pénze!) és saját maga tehet a sorsáról. A közpénz nem ingyen van. Sokan szeretik mondani-" Agyá pézt" Dolgozni kell. Ha kell -akkor mérnöknek szart lapátolni. " Aggyá Pénzt" Lofszt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!