„A baloldal és a jobboldal Magyarországon egyaránt az anyagi gyarapodásra épülő jólét illúzió ját kínálta. Tévedtünk. Ma a jólét hirdetése helyett a jóllét megteremtésére van szükség. Jóléti rendszerváltás helyett jólléti (szemlélet)váltásra. Egy betű –Madáchtól tudjuk – életfontosságú lehet. Most is az. A jólét a növekedésről és az anyagi gyarapodásról szól, a jóllét az elégedettségről, a reményről és az esélyről. Az egyenlőtlenségek csökkentéséről, a jövőbe vetett hitről, a bizakodásról. Egyszóval a boldogságról, a boldogabb élet lehetőségéről. Az új többség politikájának erről kell szólnia.
Ez nem csak Magyarországon van így. A fejlődés újraértékelése zajlik a világban. A Sarkozy elnök által felkért Stiglitz bizottság a GDP helyett a jóllétet állította az új közgazdaságtan középpontjába, az OECD számos kiadványban, konferencián állt ki a jóllét értékei mellett. Mindez nem a baloldal ügye: David Cameron angol konzervatív miniszterelnök szintén a jóllét elérését tette kormánya politikájának központi elemévé és tavaly év végén felkérte a brit statisztikai hivatalt, hogy dolgozza ki a jóllét objektív mérőszámait annak érdekében, hogy a kormány teljesítménye valóban az emberek érdekeit szolgálja és ez mérhetővé is váljon.
Nem azon kell versengenünk, hogy ki ígér többet. Az új többség akkor lesz sikeres, ha szövetséget köt a jóllét politikájára, ha szavakban és tettekben egyaránt a magában és környezetében bízó, biztonságot igénylő és együttműködést teremtő polgárokat helyezi a középpontba. Orbán Viktor fülkeforradalma el fog bukni. Az orbáni erős állam foglyai boldogtalan magyarok lesznek. A jóllét hívei és támogatói pedig visszakapják a reményt és az esélyt, hogy a holnap jobb lesz, mint a ma és a tegnap volt. És ekkor lesz valóban erős Magyarország, ekkor lesz erős a magyar baloldal és minden olyan politikai erő, mely az új többség, a jólléti fordulat megteremtésében részt vesz.”