A szellem veresége

2011. július 22. 11:44

Az epizódszerű demokratikus Magyarország leépítése és visszavezetése egy autoriter nem-demokráciába nem nevezhető teljesítménynek.

2011. július 22. 11:44
Fleck Zoltán
Fleck Zoltán
Galamus

„2010 tavasza óta olyasmi történik Magyarországgal, ami végtelenül közhelyes, a régió történetében szokványos, mondhatnánk unalmas. Az epizódszerűen létező demokratikus Magyarország leépítése és visszavezetése egy autoriter nem-demokráciába nem nevezhető teljesítménynek, a tehetetlenség, az örökölt reflexek is ebbe az irányba tolják az országot. Teljesítmény a demokrácia fenntartása lett volna, ehhez ugyanis mentalitásokat kellett volna átalakítani, jobbára az elit és az intézmények példaadó működésével.

A demokrácia megszűnéséről a jogállam elsorvadásából értesülhetünk, nincs ugyanis olyan modern demokrácia, amely a jogállamon kívül létezik. És arról sincs szó, hogy a jobboldali kormányzat a jogállam új, működőképesebb alakzatát hozza létre. A Fidesz újítása egyszerű leépítés, mert nem a demokratikus intézmények korrigálását célozza, hanem a jogállami elveket kérdőjelezi meg. A közjogi berendezkedés átalakítása puszta rombolás. Ehhez a romboláshoz, a nem-demokráciák természetének megfelelően, egy alternatív valóság felépítése is szükséges. Ez az építkezés, a fogalmak értelmének átírása jóval a kormányra kerülésük előtt megkezdődött. A kormányzati propagandából már nincs kilátás, valaha világos elmék is elvesztették realitásérzéküket, észre sem veszik, hogy belesüllyedésük egy ilyen virtuális világba felszámolja a személyiségüket is. Nem azokról van szó, akiknek soha sem volt személyiségük, akiket zavart a demokratikus szabályrendszer énük kiteljesítésében, akiknek természetes állapot az alárendelődés. Hanem azokról a sokkal kevesebbekről, akik régebben képesek voltak önálló gondolatra, és érzékelték a valóságot, tudták, hogy hol vannak Magyarország határai, milyen utakon lehet haladni, és hol tartunk a demokrácia építésének bonyolult feladatában. A Velencei Bizottság jelentésének gátlástalanul hamis értelmezése, a demokratikus országok sajtójának ellenséges kezelése, a szólásszabadság jogi és humánpolitikai korlátozása egy virtuális valóság erőszakos terjesztésének jelei. Ezen az úton nincs megállás, nem lehet kicsit torzítani, a demokrácia felszámolásához teljesen, gyökeresen más valóság szükséges.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 118 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marko11
2011. július 23. 11:33
Magyarország birodalomváltásából (a szovjet blokkból a pénzfasiszta birodalomba) tényleg csak ennyi jött le a Galamusnak?!
Kedves Robi
2011. július 23. 09:22
A szocialista szellem veresége, a pufajkás demokratáké!
TroppauerH
2011. július 22. 21:57
Fleck elvtárs ez nagyon primitivre sikeredett, mint az eddigi sipákolásai is. Amikor külföldi magánsereget küldtek rá a gyanútlan polgárokra akkor az teljesen rendben volt. Savanyú a szőlő kedves et. Lehet, hogy 2 zsíros állami állásból kiesett és már csak 4 maradt meg, Strassburg! ez már diktatúra!
OmegaMale
2011. július 22. 20:44
"Az epizódszerű demokratikus Magyarország leépítése és visszavezetése egy autoriter nem-demokráciába nem nevezhető teljesítménynek." Érvelési hiba a saját állításainkat másokról tényként beállítani és a ezekből a számunkra kívánatos (de valósággal köszönőviszonyban sem lévő) következtetést levonni, majd mindezt a szemben álló fél álláspontjának, cselekedeteinek ill. ezek közti ok-okozati összefüggéseinek titulálni. Ezek alapján kedves Folt et. magasívű eszmefuttatása sem nevezhető teljesítménynek. Ha kritizálni akarnak, először olvassák ki az érvelési hibák tipikus eseteit, már az Ókorban is ismertek ezekből vagy egy tucatot... Úgy látszik a Galamus-csoportban is csak írni tudnak, olvasni nem...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!