Nyílt levél egy nagy diktatúra kis barátjának

2011. június 27. 16:10

Az egész világ becsületes közvéleménye előtt határozottan tiltakozunk kormányának politikája ellen.

2011. június 27. 16:10
Milla
Facebook

„Tisztelt Miniszterelnök Úr!

1989-en Nagy Imre újratemetésén mondta a következő szavakat: »Mi, fiatalok, sok mindent nem értünk, ami talán természetes az idősebb generációk számára. Mi értetlenül állunk az előtt, hogy a forradalmat, és annak miniszterelnökét nemrég még kórusban gyalázók ma váratlanul ráébrednek, hogy ők Nagy Imre reformpolitikájának folytatói«.

Ma, 2011-ben baljós visszhanggal rezonálnak ezek a szavak a fülünkben akkor, amikor az Ön kormánya a demokratikus jogállam felszámolásának útjára lépett. Ön számára már valószínűleg érthető az, ami számunka nem: hogyan tehetnek meg politikusok értékvilágukban száznyolcvan fokos fordulatot néhány év alatt?

Érthetetlen a számunkra, hogy ugyanazok a politikusok, akik 1989-ben azért léptek fel, hogy Magyarország kikerüljön a nagy Szovjetunió árnyékából, akik az egypárti diktatúra felszámolásáért és a szabadságjogok érvényesüléséért harcoltak – most dicshimnuszokat zeng a világ egyik legelnyomóbb diktatúrájáról.

A demokrácia és a jogállamiság iránt elkötelezett ember nem hunyhat szemet afölött, hogy Kína gazdasági sikereit az emberi jogok kíméletlen és szisztematikus elnyomása árnyékolja be: a rendszerrel szembeni kritikus vélemény gyakran kivégzést, börtönbüntetést vagy munkatáborba zárást eredményez. Az emberi jogok kínai helyzetét firtató újságírói kérdésre Ön ország-világ előtt kijelentette, hogy tiszteletben tartják egymás politikáját. Az európai unió soros elnöke számára tiszteletre méltó lehet-e egy totalitárius diktatúra politikája?

És mintha cinkos összekacsintása nem lett volna elég a diktátorral, az Ön rendőrsége kíméletlenül megakadályozta azokat a demokrácia iránt elkötelezett polgárokat a véleménynyilvánításban, akik a totalitárius rendszer vezetőit egy kis nemzet, a tibetiek elnyomására kívánták emlékeztetni. Vajon a tibetiek szabadságvágya mennyiben más, mint a magyaroké? Vajon a tibeti szabadságot eltaposó kínai Vörös Hadsereg mennyiben más, mint az 1956-os forradalmat eltipró szovjet hadsereg?

Vajon az egyik ember, vagy az egyik nemzet szabadságvágya alárendelhető-e a másik ember vagy nemzet gazdasági boldogulásának? Vajon a történelem nem tanítja-e azt nekünk, hogy veszélyes hozzákötnünk egy totalitárius diktatúra sorsához a nemzetünk boldogulásának sorsát? 

Mi tudjuk a választ ezekre a kérdésekre, és 1989-ben még Ön is határozott választ adott volna. Mi, akik még mindig az Ön által 1989-ben vallott eszmék hívei vagyunk, csak egyet tehetünk: az egész világ becsületes közvéleménye előtt határozottan tiltakozunk kormányának politikája ellen. 

Üdvözlettel(...)”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 130 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nyugalmazott tanár
2011. június 28. 15:06
Na, most akkor a szocialéisták kitaposták Orbánéknak a kínai együttműködés útját, vagy háborognak miatta? A Parlamentben tegnap még hencegtek... Jó lenne, ha eldöntenék. :-))))))))))))))))))))
bookmark
2011. június 28. 09:06
Ma az orszag lejaratasa nem csak az ilyen cikkekkel tortenik, de a suttogo propagandaval is nagyon eros. Tegnap a milanoi gepen ultem es mit hallok? Egy olasz turista arrol meselt a mellette ulo magyar nonek, hogy neki a repter igazgato-helyettese azt mondta, hogy ugyan a GDP novekszik, de az nem szamit mert amugy a gazdasag melyrepulesben van. Ki is az igazgato-helyettese a repternek? Na ez az olasz ugy ment haza, hogy nem szabad ide jonni befektetni es ossze is vitatkozott a mellette ulo masik olasszal, akinek meg magyar a felesege es pontosan tudja, hogy milyen volt a valosag. Amugy ez az olasz volt a Terror hazaba es ott meggyoztek arrol, hogy itt csak rosszabb lesz es hogy az emberek itt nem akarnak dolgozni, meg hogy itt milyen veres diktatura volt. Hat jo, voltak a ruszkik, akiket lenyegeben nem is lattunk, mert sajat lakotelepeken eltek elzarva a lakossagtol, de veres diktatura nap nap utan en nem emlekszem. Hat en be is zarnam ezt a muzeumnak alcazott propagandagepet, de nagyon gyorsan.
nomármost
2011. június 28. 00:03
A " jogvédő" liberálisoknak sikerült megtalálniuk min lovagolhatnak. Érdekes, hogy a palesztinok emberi jogainak védelme nem merül fel ilyen akkurátusan, amikor az izraeli prominensek jönnek alkukat kötni Magyarországra, pláne olyanokat, mikből nekünk hasznunk egy szál se! Álnok hazug farizeus banda.
packó_
2011. június 27. 23:08
Ezt irtad jóember másik ország tőkeberuházására? "A demokrácia és a jogállamiság iránt elkötelezett ember nem hunyhat szemet afölött, hogy Izrael gazdasági sikereit az emberi jogok kíméletlen és szisztematikus elnyomása árnyékolja be: a rendszerrel szembeni kritikus vélemény gyakran kivégzést, börtönbüntetést vagy munkatáborba zárást eredményez. Az emberi jogok izraeli helyzetét firtató újságírói kérdésre Ön ország-világ előtt kijelentette, hogy tiszteletben tartják egymás politikáját. Az európai unió soros elnöke számára tiszteletre méltó lehet-e egy totalitárius diktatúra politikája? És mintha cinkos összekacsintása nem lett volna elég a diktátorral, az Ön rendőrsége kíméletlenül megakadályozta azokat a demokrácia iránt elkötelezett polgárokat a véleménynyilvánításban, akik a totalitárius rendszer vezetőit egy kis nemzet, a palesztinok elnyomására kívánták emlékeztetni. Vajon a palesztinok szabadságvágya mennyiben más, mint a magyaroké? Vajon a palesztin szabadságot eltaposó izraeli mennyiben más, mint az 1956-os forradalmat eltipró szovjet hadsereg?"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!