Veszélyes terep

2011. május 13. 07:22

Éppen az önkormányzatoknak köszönhetően lett hazánk mutyiország. A mutyi kifejezés pontosan lefedi mindazt, ami a helyhatóságoknál folyik.

2011. május 13. 07:22

„A mai rendszer változásért kiált. Az önkormányzatok jó része nem tudott élni a szabadsággal, és a törvényben garantált önállóság kiskirályságok kialakulásához, a közvagyon gátlástalan elherdálásához vezetett. Éppen az önkormányzatoknak köszönhetően lett hazánk mutyiország. Maga a mutyi kifejezés is az elmúlt húsz évben vált divatossá, pontosan lefedve mindazt, ami a helyhatóságoknál folyik. A polgárok rovására oda-visza tett szívességek kibogozhatatlan hálóját, a selejtes emberek önkényuralmát, a függetlenné kimosakodott egykori pártemberek tobzódását, a húsz éve kocsmai asztalok körül féltehetségű önjelöltekből összeverbuválódott és a pártalapszervezetekből azóta is kirobbanthatatlan klikkek vastagodását. (...)

A változtatás tehát halaszthatatlan, de az ördög a részletekben bújik meg. Helyes, ha a kormány határt szab az eladósodásnak, de a friss tervezet szerint előfordulhat, hogy nem az adósság okozóját, hanem a csőd kényszerű bejelentőjét tiltják el a közélettől. Egyáltalán ki és milyen döntés alapján korlátozhatja a választópolgárok egyik legalapvetőbb jogát? És valóban pazarlás minden faluban hivatalt fenntartani, de egy kistelepülésnek akár kegyelemdöfés is lehet a szomszéd község gyámsága. Tarthatatlan a mai budapesti káosz is, ahol a ciklus a főpolgármester és a kerületi polgármesterek civakodásával megy el, de nem fordulhat elő, hogy nem a közjó, hanem személyi ambíciók alapján rajzolják meg a főváros új választási térképét.

A hamis szabadságnak, a pusztító szabadosságnak vessenek hát véget, de óvatosan az abszolutista hévvel! ”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Teknős
2011. május 13. 12:41
Szögezzük le gyorsan, hogy az önkormányzati függésben tartással, vígan el lehet evickélni ciklusokon keresztül. Bátonyterenye városban, ami 10000 fő feletti, a szociknak 1500 ember egzisztenciális függésben tartásával konzerválni lehetett 16 évig az ellenőrizetlen és ellenőrizhetetlen hatalmat. Utánuk pedig nem maradt más, mint nyomor és pusztaság. Ezt kell sürgősen szétrobbantani, amire megvan a lehetőség és a szándék is.
soelmo
2011. május 13. 08:50
Az önkormányzatiság ebben a gengsztervilágban a hatalmas csalás egyik lehetősége volt. Igazából a rabló privatizáció része lett. Semmi nem akadályozta meg az önkormányzatokat abban, hogy eltüntessék a közvagyont, hiszen a törvény értelmében azzal, mint magántulajdonukkal élhettek. Meg is tették ezt az ingatlanaikkal (a' la Hunvald) a közműveikkel, melyeket a lakosság a saját pénzén épített, a lenyúlható beruházásaikkal, melyeknek csak egyetlen célja volt, hogy a lehetséges kenőpénzeket kihúzhassák belőle (körforgalmak minden utcasarkon). A múzeumi kincsek is az önkormányzatok semmiben nem korlátozott vagyonát képezik, csoda hogy nem adtak túl rajta eddig....de nem szeretnék tippeket adni...
Autofocus
2011. május 13. 07:56
Mindenki érdeksérelmekről beszél, miközben egyesek megkérdőjelezik az önkormányzatiság létjogos ultságát is. Totális zsákutca: a fürdővízzel együtt nem csak a gyereket öntik ki hanem a fürdőkádat is kidobják. És nem egy, nem két derék, becsületes polgármestert ismerek akik településükért többet tettek mint bárki előttük, és nem a tiszteletdíjért vagy a költségtérítésért, hanem szívből, lokálpatriotizmusból, úgy ahogy egy prefektus sosem lenne képes tenni egy településért.
buckafej
2011. május 13. 07:51
Kíváncsi vagyok milyen önkormányzati törvény születik, mert itt rengeteg érdek sérül, magánembereké, "független" politikusoké és sok pártemberé.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!