Rendkívüli hír! Őrizetbe vették a Lakatos Márk-ügy gyanúsítottját!
Emberkereskedelem és fiatalkorúakkal való visszaélés vádjával vették őrizetbe a gyanúsítottat.
Hejőszalonta, Gyöngyöspata, Tiszavasvári, Hajdúhadház - a belügyminiszter nem tartotta fontosnak, hogy bármit is mondjon a nyilvánosság előtt.
„Persze nem lehettek illúzióink, hogy a bombasztikus kijelentésnek mennyi az igazságtartalma, de hogy az egyéves tökölődésen felbátorodva ilyen-olyan csoportok gyakorlatilag napokra ellenőrzésük alá vonjanak településeket, arra azért senki nem számított. Mindezt ráadásul a helybeliek támogatásával, ők ugyanis nem érzik magukat biztonságban. Mert nincs rendőr, nincs rend. »Ne beszéljen nekem Orbán Viktor vagy Pintér Sándor arról, hogy minden faluban van már körzeti megbízott. 2006 előtt volt, most már öt településre jut egy, tehát egyötödnyi rendőrünk van« - mondta a Hírszerzőnek Sárkeresztúr polgármestere. Hejőszalonta, Gyöngyöspata, Tiszavasvári, Hajdúhadház - települések, ahol úgy alakulhatott ki pattanásig feszült helyzet, hogy a belügyminiszter nem tartotta fontosnak, hogy bármit is mondjon a nyilvánosság előtt, sőt mint laptársunk, az Origo megkeresésére kiderült, a belügyminiszter úr egyáltalán nem ér rá a sajtónak nyilatkozni, de hiába várták Szikszón is, Pintér oda sem ment. (Amikor végre megszólalt, akkor is csak egy hazugságra telt.) A rendőrök pedig magukra hagyva próbáltak intézkedni, és ennek leginkább az lett az eredménye, hogy rajongóik szemében hősöket faragtak az előállított, majd szabadon engedett »járőrözőkből«.
Az önkormányzatok felügyeletét ellátó belügyminisztériumnak ahhoz szintén nem volt egy szava sem, hogy a sok kistelepülésen immár a társadalmi béke egyik legfontosabb eszközévé előlépett közmunkaprogramot kiherélje a kormány.
A minisztérium ezzel szemben ott keménykedik, ahol nagyon nem kellene. A rendőrség előbb engedélyezte, majd nevetséges betiltotta a melegfelvonulást, végül bírósági döntés kellett ahhoz, hogy mégis megtarthassák. Előbb engedélyezték, majd betiltották egy civil szerveződés »szellemjárását« Schmitt Pál hivatala előtt. Nincs kétség afelől, hogy mindkét esetben vélt vagy valós politikai megrendelés állt a háttérben. Demokratikus célokért szerveződött tüntetéseket legutóbb a Lamperth Mónika vezette BM akadályozott meg: most a jelek szerint ismét eljött ez az időszak.
Változást tehát nem sokat látni. Illetve valamiben mégis: sorra jutnak pozícióhoz, vagy megrendeléshez Pintér Sándor egykori kétes hírű barátai, üzletfelei. Engem már az sem érdekel, ha ők maradnak, de Pintérnek - egy év szerencsétlenkedés után - mennie kell.”