„Sok helyen megkérdezték, mégis, tényleg nem érzi kínosnak így utólag a bejegyzését, pl: »Vannak szemét alakok. Vannak aljas emberek. Vannak rosszindulatú örültek. Vannak irtózatos g..cik. Vannak gusztustalan rohadékok és van Gyurcsány«. Mi volt ezzel a célja, fel szeretné magára hívni a figyelmet?
Soha semmit nem csináltam csupán azért, hogy azzal a középpontba kerüljek. Huszonkét évvel ezelőtt a prágai letartoztatásomkor és bebörtönzésemkor egyik napról a másikra országosan ismert közszereplő, politikus lettem, és azóta is folyamatosan az vagyok. Nehogy bárki félreértse, amit az előbb mondtam, ez a részemről nem dicsekvés, nem tekintem érdememnek, egyszerűen ez a helyzet. Nyilvánvaló tehát, hogy nem a twitteres bejegyzéseim miatt lettem ismert. Azért kezdtem el twitterezni, mert magyar politikai nyilvánosságban, a közbeszédben nincs a helyén kezelve az ún. web2-es világ. Mindenki elmondja a web2-es nyilvánossággal kapcsolatban a kötelező udvariassági félmondatokat, de a közösségi portálok világa továbbra is alapvetően lenézett része a közbeszédnek.
Bejegyzéseimnek csupán a töredékében használtam trágár szavakat, de ezeket továbbra is vállalom. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ilyen nyersen fogalmaztam, és nem tennék másképpen most sem. Akkor és ott, abban az időben, abban a témában, arról a jelenségről, vagy emberről azt gondoltam, amit leírtam. Sokan gondolják azt, hogy az ilyen megszólalások rontják a közbeszéd stílusát, míg mások - ahogy én is – úgy vélik, hogy megfelelő alkalmakkor a nyilvánosságban is helye lehet ilyen hangvételnek. És hadd tegyem hozzá, hogy szerintem mondjuk valakit minden ok nélkül lefasisztázni, lenácizni sokkal durvább, mint elküldeni a fenébe. (...)
Nemrég kijelentette, büszkeséggel tölti el, hogy együtt lehet Bayer Zsolttal a Fidesz születésnapján. Nem kínos együtt lenni Bayerrel, aki cikkeiben rendre zsidózik?
Hosszú évek óta csüggedtséggel tölt el, hogy nem lehet erről a témáról, ezekről a kérdésekről higgadtan, értelmesen beszélni, csak a gyűlölködés, az előítéletesség, a kettős mérce és a zsigeri megközelítések jegyében. Bayer Zsoltot 1988 óta ismerem. Bayer Zsolt a barátom. Bayer Zsolt szerintem kiváló író és remek publicista. Bayer Zsolt soha életében nem volt és nem lesz antiszemita. Bayer Zsolt keményen, provokatív módon fogalmazó közíró, aki alkalmanként – mint oly sok jó tollú szerző - a stílusbravúrjai érdekében túlzásokba esik. Azt viszont gyalázatosnak tartom, hogy zsidó származású magyar emberek származásuk nyílt hangoztatásával vagy burkolt sugalmazásával olyan vérlázító hazugságokat terjesztenek interjúikban szerte a világban, hogy Magyarországon tombol és fokozódik az antiszemitizmus, ami miatt rettegniük kell a zsidó származású embereknek.”