„Többen jöttek ma azzal, hogy miért is nem veszünk részt az LMP-vel Szijjártó úr legújabb találmányában az elmúlt nyolc év államadósság növelését vizsgáló albizottság munkájában. Az államadósság szerintünk is az egyik legnagyobb probléma az országban, ám ami most folyik az egy politikai színjáték. Valójában a Fideszt is nagy felelősség terheli abban, hogy idáig jutottunk.
A rendszerváltó elit alkalmatlan volt arra, hogy érdemi módon menedzselje a gazdasági átmenetet és így az államadósság kezelését is. Sokkal többet vitáztak anno arról, hogy milyen legyen a címer, mint arról, hogy miként menjen végbe a privatizáció folyamata. Az államadósság nagy ütemű növekedése pedig 2000-ben indult meg az egekbe Fidesz kormányzat alatt.
A 2002 és 2010 közti gazdaságpolitikai bénázás, és az érdemi gazdaságpolitikai stratégia hiánya, ennek következtében az eladósodás valóban az MSZP sara. Ám ha megnézzük az akkor ellenzéki Fidesz javaslatainak végösszegét , és feltesszük, hogy elfogadásra kerültek volna, akkor ma egy sokkal nagyobb adósságállománnyal szembesülnénk.
Amiért most mégis napirendre kerül a téma, az egyértelműen összefüggésbe hozható azzal, hogy holnap bejelentésre kerül Orbán megszorító csomagja. Egyértelműen az elmúlt nyolc év mantrájával akarnak takarózni akkor is, amikor a saját személyi jövedelemadó rendszerük által okozott költségvetési lyukakat akarják betömni. Az adórendszerrel sokaktól vettek el keveset és keveseknek adtak sokat, mindezt pedig a megszorításokkal akarják helyre hozni. Mindeközben csak annyit hallunk a Fidesztől, mint mindig: elmúlt nyolc év, elmúlt nyolc év. Félreértés ne essék, nagyon sok mindenért kárhoztatható az MSZP, de azokért a károkért nem, amit a Fidesz improvizatív gazdaságpolitikája okozott. Mint ahogy azért sem, hogy a rendszerváltás politikája megbukott.”