„Aki nem gondoskodik a háza előtti járdaszakasz síkosságmentesítéséről, az ötvenezer forint bírságot fizet, plusz még a delikvens táppénzkülönbözete. Az következne mindebből, hogy a járdát mindenképpen sózni kell, baj abból nem lehet. Magunk is itt laktunk egykoron, tudjuk, mi az: ha havazásra áll, ajánlatos még este felszórni a járdát, aztán ha esik, ha nem, másnapra garantáltan nincs jég, vagy ha esetleg mégis, megszámoljuk a sebesülteket, majd este dupla adagot szórunk a járdára, esetenként hamuval kombinálva. Ennek a világnak van most vége. Rendeletben írták elő ugyanis, hogy az utakat, járdákat tilos a hagyományos sóval felszórni, mert károsítja a környezetet, aki ennek ellenére közönséges konyhasóval sóz, ötvenezer forint büntetésre számíthat. Teoretikusan szemlélve kilátásainkat, az a végtelenül egyszerű helyzet állt elő, hogy teljesen mindegy, mit csinálunk, sózzuk-e a ház előtti járdát vagy nem sózzuk, így is, úgy is megbüntethetnek ötvenezer forintra. (...)
Az egyik hírportál megkereste a kormány környezetvédelmi államtitkárát, Illés Zoltánt, hogy mondja meg, akkor most szabad-e sózni vagy nem szabad. Az államtitkár válasza nemcsak hogy kimerítő volt, de perspektivikus is, benne van nemcsak a jelen, de a dicsőséges jövő is, amennyiben a »véleménye szerint, ha valaki előkészületeket tesz a síkosságmentesítésre (előző este felsózza a járdát, mert úgy hallotta, hogy reggel lefagy a hó vagy az eső), akkor bírságolható. Ha már a jeges járdát sózza, akkor viszont nem«. (...)
Mármost Illés Zoltán a kormány egyik legokosabb embere, s mint vegyész, doktori címet is szerzett. Ezt örömmel írjuk le, a napokban olvastuk ugyanis kitűnő kollégánk egyik glosszájában, hogy a kormánypárt igen komoly káderhiánnyal küszködik, példának okáért a közszolgálati médiumok élére kinevezett vezetők együttvéve nem tudtak összehozni egy bölcsész- vagy jogi diplomát, egytől egyig mind az általános iskolák alsó tagozatára érvényes tanítóképzői vagy népművelői oklevelet szerzett, egyedül a Duna Televízió egykori Hír TV-s főnökének van komoly képzést feltételező diplomája: ő legalább zenetanár. Ami a nemzeti együttműködési rendszer lényegét természetesen nem érinti, hiszen attól, hogy egy önkényuralomban csupa iskolázott ember ül a vezetői posztokon, a szisztéma még ugyanaz marad, azt viszont minden diktatúrában idegesítő még külön is elviselni, hogy képzetlen, fafej emberek rendszabályozzák az országot.”