Nem az országgal van baj

2011. január 15. 09:39

Észbeveendő volna végre, hogy a kelet-középeurópai országok, illetve azok kormányai iránt nincs semmiféle általában vett negatív elfogultság a világban.

2011. január 15. 09:39

Észbeveendő volna végre, hogy a kelet-középeurópai országok, illetve azok kormányai iránt nincs semmiféle általában vett negatív elfogultság a világban. Olyankor fogalmazódnak meg komoly, konkrét ellenérzések, amikor azokra valamely rezsim viselt dolgaival rászolgál. Kapott már a nemzetközi sajtótól hideget-meleget a Kaczynskiak Lengyelországa, Meciar idején Szlovákia - hogy a lukasenkói Fehéroroszországról ne is beszéljünk. És nem kell keletinek lenni ahhoz, hogy a demokratikus alapjogok védelmében Európa politikai mainstream-je és médiája együtt lépjen fel: annakidején Haider miatt is hallgattak eleget az osztrákok, nem is oly rég pedig Sárközy romapolitikája váltott ki kemény kritikát. Ilyenkor kerül előtérbe az a nem elhanyagolható megfogalmazás, miszerint Európa ma már több, mint az egykori Közös Piac. Az unió egy szellemi értékközösség is: a liberális demokrácia, a jogállamiság és a szólásszabadság eszményének letéteményese.

Mindig akadnak persze olyan politikai vezetők, akik ezt az ideát cinikusan kezelik. Akiknek az európai normarendszer útjukba kerül, amikor hatalmuk kiterjesztésén fáradoznak. És úgy vélik, az eszmék és eszmények világa legfeljebb csak az unió tisztségviselőinek képmutató szlogenjeiben létezik; a pragmatikus valóság azonban az, hogy aki kézben akarja tartani a dolgok menetét, az nem a demokratikus normakövetés fáradtságos és gyakorta haszontalan útját követi, hanem a célravezető aggálytalanság mezejére lép. Magyarországnak ma olyan kormánypártja van, amelynek vezető garnitúrája így gondolkodik. Társadalmi és gazdasági kihívásait "forradalmi" lépésekkel akarja megoldani - pontosabban ezekkel a megoldás-látszatokkal próbál időt nyerni. De nem tudja, hogy valójában mihez és milyen távlatban. Világképe széteső, gazdasági koncepciója elegyes és bizonytalan, több benne a talmi messianizmus, mint a reális számítás.
Épp ezt érzékelik hónapok óta egyre nagyobb bizonyossággal mindazok az elemzők és szakértők, politikusok és újságírók, akik figyelemmel kísérik, mit művel Magyarország kormánya.
Még egyszer hangsúlyozandó: nem az ország, hanem a kormány.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sargalabu
2011. január 16. 22:08
Mátyás király először a nyelvét tépette volna ki.
soelmo
2011. január 16. 21:27
(Antimagyarizmus, Zsidóbűnözés :: 2007-09-15. 03:35 Reloaded: Lopásért ítélték el Mészáros Tamást 1971-ben + doku) Valóban nem Magyarországgal van a baj! Veletek! Mészáros!
kaposzta13
2011. január 16. 13:52
A kormanyszovivo szerint egy nyugati"demokratikus es elfogulatlan"lap Magyarorszag elleni bojkottra szolitja fel olvasoit,ne menjenek nyaralni a FeketeTengerre,inkabb valasszak az Adriat,igy tanitva becsuletre kis hazankat.
slomovicz
2011. január 16. 09:25
Ime egy példa arra hogy szervezetten üzik Magyarország ellen külföldi kapcsolataikon keresztül, a médiahisztériát. Az, hogy ezt magyarországon meg lehet tenni, ékes példája a határtalan , kontroll nélküli média " szabadságnak" http://www.3sat.de/programm/?viewlong&d=20110115#905 Nem árt azt is tudni hogy a magyar média 70 %- a külföldi kezekben van, akiknek az érdekeit sérti ha nem tudják a magyar belpolitikát befolyásolni saját üzleti érdekeik szerint. Azt gondolom a Rininger Médiavállalat , a Merto áruház hálózat stb, most üzleti érdekeiben sértve van és revansot akar a kampány eszközeivel venni. Erre jó alkalom a " Véggyük meg a sajtó szabadságot" :-) Dodo mondta helyesen " A kutya ugat, a karaván halad" Max, elküldik a baráti tankokat, Magyarország ellen. :-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!