Néhány őszinte szó

2011. január 10. 09:30

A kétharmados parlamenti háttérrel bíró magyar kormány eleve gyanús, mert jobboldali-nemzeti.

2011. január 10. 09:30

„A Frankfurter Allgemeine Zeitung szombaton kibökte, hogy mi bántja valójában. Ennyiben hasznos volt az a hangzavar, amely az elmúlt hetekben a magyar médiatörvény körül keletkezett. A bírálók egymásra licitáltak, néhány esetben bohózatba illő eredménnyel, úgyhogy a hét végén megjelent német lapok számára már alig maradt minősítés, amit a magyar kormányra tudtak volna aggatni. Inkább elmondták őszintén, mi nyomja a szívüket.

Ez: „Magyarországon olyan kormány került hatalomra, amely nyugat-európai szóhasználattal »jobboldali-nemzetinek«, tehát gyanúsnak minősül, és kétharmados alkotmányozó többséggel bír a parlamentben. Ez kísértést jelent a zavartalan kormányzásra, amely nem igazán fordul elő a demokrácia elméletében. Ezért is legitim, hogy figyelemmel kísérjük a budapesti fejleményeket.”

A problémára a Süddeutsche Zeitung megoldást is kínál. Szerintük „nem bízható Budapestre annak eldöntése, vajon mit és mikor akar változtatni a törvényen, amennyiben kiderülne, hogy jogosak voltak a bírálók aggodalmai. Ez azt jelentené, hogy várnának a baj bekövetkeztéig. Az EU-n belüli vita csak akkor fog lecsillapodni, ha Barroso elnök – tekintet nélkül néppártbeli kollégájára, Orbánra – az egész törvényt megvizsgálja, mégpedig nemcsak betűje, hanem szelleme szerint is”. Tiszta szavak a hetekig tartó álszent mellébeszélés után. Tehát a kétharmados parlamenti háttérrel bíró magyar kormány eleve gyanús, mert jobboldali-nemzeti, nem is bízható rá, hogy eldöntse, mit és mikor akar változtatni a médiatörvényen, amelynek nemcsak a törvény betűjét kell nézni, hanem a szellemét is.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 61 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gróf Bercsényi
2011. január 10. 12:48
Érdemes elolvasni a hosszabb változatot is, mert abban a szerző (nagyon helyesen) le'ssza a külügyminisztériumot és a kormányzati kommunikációért felelősöket, a nemzetközi médiatörvény-offenzívára adott nulla válasz miatt. Amúgy szeptemberig a jobboldali sajtóban összesen 2, a Fideszt bíráló cikk jelent meg, az egyiket éppen Csermely írta, Ellenforradalom címmel - jogosan akadt ki azon, hogy a volt főkomcsi-újságíró Gubcsi a Hendétől magos beosztást kapott. (A teljesség kedvéért: a másik is személyi ügyben született, Dévényi a HV-ban azt sérelmezte, hogy az isteni Szenes Andrea visszakerült a MTV-hez.) Azóta már e fronton is jobban állunk.
wartog
2011. január 10. 12:08
Szal lehet negligálni, de sajnos elhangzott, plusz a történések gyanúsan egybeesnek.Mégis melyik részét ne vegyük komolyan?Hogy lehúztok bennünket?
soelmo
2011. január 10. 12:03
Számomra már kívánatosabb lenne kívül lenni a Púnión....nem azért mert úgyis összeomlik, hanem pontosan tudom, nem ez a mi utunk. Jó lenne egyszer időben leszakadni onnan ahova nem akarnak bevenni bennünket. Másrészt Orbánék felhatalmazása tőlünk való, nem a púniótól!
drkovax
2011. január 10. 11:53
"Vagyis pár év alatt feléli 15 év megtakarításait, ill. a gazdaság adóztatásában torz anomáliákat hoz létre?" Ezeket az isteni kinyilatkoztatásként elővezetett állításokat előbb tán meg kéne próbálni igazolni. Mert nem igazán látszik a valóságalapjuk ...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!