Lépjünk inkább előre!

2011. január 15. 12:20

Tíz évvel az első Széchenyi-terv meghirdetése után tegnap útjára indították a terv második fejezetét, amely ismét felemelkedési lehetőséget adhat sok hazai vállalkozásnak.

2011. január 15. 12:20

Tíz évvel az első Széchenyi-terv meghirdetése után tegnap útjára indították a terv második fejezetét, amely ismét felemelkedési lehetőséget adhat sok hazai vállalkozásnak. A két fejlesztési stratégia közös pontja, hogy a külföldi tőke aránytalan, egyoldalú támogatásán és az olcsó hazai munkaerőn alapuló, zsákutcás modell helyett kellett az addigitól merőben eltérő, járható utat kijelölni a magyar gazdaság számára. Az első terv kétszázmilliárd forintos kerete több mint tízezer vállalkozás támogatásával egy forintból hármat tudott megmozgatni: vállalkozáserősítési, egészségturisztikai fejlesztések indultak, bérlakások épültek, és megkezdődött az energiatakarékossági program. (...)

A most induló fejlesztési program hosszú távra kidolgozott stratégiával, hét gazdasági kitörési pontra koncentrálva végre a munkahelyteremtést segíti. A cél annak a versenyképes magyar vállalkozói osztálynak a megerősítése, amely elég stabil az új fejlesztésekhez, és amely később húzhatja magával a kisebb cégeket, alvállalkozókat, beszállítókat. A második Széchenyi-terv mérföldkő a gazdasági kilábalás útján. Ha ügyesen élünk lehetőségeivel, akkor hatása sokszoros lehet, mert társul hozzá a magyar tulajdonú cégeket előnybe hozó, új közbeszerzési törvény, a kisebb adókulcsok és a kibővített hitelkeretű Széchenyi-kártya-program.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rózsaszín Párduc
2011. január 15. 23:23
Széchenyi-terv 2.0 - én üdvözlöm, és nagyon örülök neki. Csak nem lehetne egy kicsit gyorsabban haladni azzal a melóhely-teremtéssel? Egy csomó, jó céget annak idején nem kellett volna bezárni, megszűntetni: Taurus, Ikarus, stb. stb.stb. Félünk, hogy mire 10 éven belül lesz meg az az 1 millió új munkahely, addigra kidöglünk. Mert ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy az elmúlt években hirtelen lett minimum 1 millió munkanélküli.
lastres
2011. január 15. 14:54
Sajnos ez alaptalan propaganda: a Széchenyi terv szinte semmi más, mint az ÚMFT pályázatainak felturbózása, átnevezése és marketinges felfújása. A Széchenyi tervben az egyik fő kitörési pont például a megújuló energia és az energiahatékonyság. Nos, a pálályzati kiírások most ezen a területen KEVESEBB forrást tartalmaznak, mint tavaly. A kkv-k támogatására már bajnai átcsoportosított 150 milliárdott, ott plusz mözgástér nem nagyon volt. A korábban betervezett, és 3 éve előkészítés alatt álló vasúti fejlesztéseket eladni új nagyszerű beruházásoknak, hát necces... Egyetlen apró javulás az egyszerűsítés és egységes pályáztatás, de ez a folyamat sem most kezdődött. (s minél egyszerűbb egy rendszer, annál könnyebb csalni benne, ez egy megkerülhetetlen trade-off).
e_r
2011. január 15. 14:29
"Tíz évvel az első Széchenyi-terv meghirdetése után tegnap útjára indították a terv második fejezetét, amely ismét felemelkedési lehetőséget adhat sok hazai vállalkozásnak." Jaja...a haveri kör vállalkozásainak,ahogy azt az első orbánkormány alatt is láthattuk.A választások előtt már megalapították az ehhez szükséges fedőcégeket,már csak a személyre szabott pályázatok vannak hátra.
RepiP
2011. január 15. 14:07
Ha lesz növekedés, az nem az Új Széchenyi-tervtől lesz, hanem a beígért reformoktól. Ha lesznek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!