Második menet

2010. december 09. 15:31

Az ügyészség nem a politika és a közvélemény elvárásai szerint dolgozik, hanem a törvények betartásával. Interjú.

2010. december 09. 15:31

Az egyik hírportál szerint az ön érkezésével megnőtt Gyurcsány Ferenc bebörtönzésének esélye.

Ez szamárság, az ügyészség nem a politika és a közvélemény elvárásai szerint dolgozik, hanem a törvények betartásával. Az ügyészség csak akkor gyanúsít vagy vádol, ha bizonyítva látja, hogy valaki bűncselekményt követett el.

Ennek ellenére Budai Gyula kormánybiztos már megrendelte a korábbi miniszterelnök mentelmi jogának kikérését Sukoró-ügyben. Teljesíti e követelést?


Az ügyészség a mentelmi jog felfüggesztését sem megrendelésre kéri. Ettől függetlenül tény, hogy vannak folyamatban olyan ügyészségi eljárások, amelyek érinthetnek mentelmi joggal rendelkező személyeket.

De végső soron önnek kell döntenie Gyurcsány esetleges eljárás alá vonásáról.


A mentelmijog-kikérés a legfőbb ügyész hatásköre, de a szakmai döntés annál a szervezeti egységnél születik meg, ahol az ügyet nyomozzák. Ezután több szűrőn keresztül terjeszthetik fel a témát - és valóban, az utolsó szűrő én vagyok.

Nem fél attól, hogy bokszzsáknak használja majd a politika? Ha nem lesz kemény elszámoltatás, a jobboldal csinál bűnbakot önből, ha meg lesz, akkor balról fogják lefideszesezni.


Ezeket a külső tényezőket ki kell zárni, különben eltévedhet az ember, s ez nem lenne jogállami. Csak a törvényt követem, így el tudok majd számolni a lelkiismeretemmel.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2010. december 10. 06:24
Azok félnek, akiknek van miért félniük, akik vigan gazdagodtak, akik nem csak érdemtelenül, hanem törvénytelenül gazdaagodtak, akik minimálbérből palotát ápítettek, és luxus életet éltek.
gudmen
2010. december 10. 00:14
Hagyjuk már ezt az ezüsthajojosziptotkajaszölöbányibrahim ügyeket, hogyan vonhatnánk párhuzamot a 11000(!) milliárdos plusz hitelteherrel, aminek a jorészéröl azt sem tudjuk hol van. Vagy a 10 millioért megvett MAL Zrt. (ami egy a sok 100 álprivatizált állami nagyvállalat közül) akik a világ alutermelésének az 1/20-dát birtokolják? A komlett magyar aluipart 2 honap alatt játszotta át Horn Gyula az eff'társak kezére. De a sor végtelen...vizmüvek,höerömüvek, a komplett energiaszektor, stb... 10 éve nem tud a baloldal elöállni semmivel a szölöbányán kivül, miközben naponta érkeznek a hirek,hunvaldokról,hagyókról, benedek fülöpökről,szilágyiné elenorokárol, verókokról, gálokról,wiesztekről,bakonyikról, perjési klárikról, koltaikról milliárdos, olykor 10 milliárdos ügyek kapcsán..
küllő
2010. december 09. 18:37
Csak 1 okot mondanának arra hogy miért 9 évre változtatták,és miért azt a gusztustalan újraválasztási törvényt hozták ÉPPEN MOST ? Tán véletlenül a "problémamegoldó" Polt elvtárs személyes varázsa miatt? Nevetséges - átlátszó- szánalmas.
énvagyokanép
2010. december 09. 17:13
Végezetül. Emlékek a múltból. "A Tot-rejtély Rohantunk a cégbíróságra, hátha a nyilvános adatok alapján közelebb kerülünk a rejtély megoldásához, no meg Josip Tothoz. A hatályos cégnyilvántartásból ki is derült: a mai napig működik olyan vállalkozás Magyarországon, amelynek Tot az ügyvezetője. Üzlettársa az a Senka Mabic, aki a fantomcégbotrányban szintén érintett volt. A Határos Kft.-t még 1998-ban vették meg a felek. Tevékenységük az ingatlanforgalmazástól az élelmiszer-, iparcikk-, textil-kiskereskedelmen át a szárazföldi személyszállításig terjedt. Sokatmondó a cég székhelye is: a XIII. kerületi Párkány utca 11. Mit tesz isten, épp e címre van bejegyezve az Ezüsthajó Kft., amely az Orbán-kormány alatt rendszeresen kapott nagy összegű megrendeléseket az Országimázs Központtól. Megkérdeztük az APEH képviselőjét, ha rátaláltak az évek óta hiába keresett Totra, akinek kezén kiegyenlítetlen köztartozásokkal terhelt cégek sora tűnt el, nem kellene-e a tényre felhívni más hatóságok figyelmét. „Az ügymenet éppen fordított – tájékoztatta lapunkat dr. Juhász István, az APEH szakmai elnökhelyettese. – Ha az APEH nem találja az adózót, a cégbíróságot kéri intézkedésre. Amíg a céget nem törlik a nyilvántartásból, működőnek kell tekinteni. Ha a rendőrség nyomozást indít bárki ellen, a konkrét ügyre vonatkozóan ügyészi jóváhagyással adatokat kérhet az adóhatóságtól. Amennyiben az APEH munkatársa észlel bűncselekményt, vagy gyanút fog, köteles feljelentést tenni. Egyéb bejelentési kötelezettsége nincs. Hazánkban az adószámmal rendelkező adóalanyok száma meghaladja a kétmilliót, nem várható el, hogy az ügyintéző egy név hallatán felkapja a fejét. Arról nem is beszélve, hogy több embernek lehet azonos neve. Mi van, ha ez a Josip Tot nem is az a Josip Tot?”
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!