Büntetésben

2010. december 15. 17:30

A lengyel eset arra vall: lett volna mód rá, hogy az uniót mi is rugalmasabb könyvelésre bírjuk rá.

2010. december 15. 17:30

Orbán Viktor kormánya egyetlen csapással likvidálta a nyugdíjrendszer második (kötelező) pillérét, s vele, hogy ne legyen kétség, magát a reformot. Úgy fest, lett volna tér alkura az „egész pályás letámadás” helyett. Orbánék még a parlamenti végszavazás előtt is fújhattak volna talán visszavonulót, tudván, hogy az Európai Bizottság nagyon nem szereti, amit csinálnak. A lengyel eset arra vall: lett volna mód rá, hogy az uniót mi is rugalmasabb könyvelésre bírjuk rá, miáltal a magyar költségvetés (mint a lengyeleké) mozgástere, költekezési szabadsága külön megszorítás nélkül nőtt volna.

A történet tanulsága, hogy az Orbán-kormány által választott »mi majd megmutatjuk!« harcmodor nem jó. Sehol se jó, semmiben se jó. Most üt vissza az, hogy alábecsülték az ellenfelet. Amikor az unió nem járult hozzá az általuk igényelt költségvetési lazításhoz, durcásan bevezették a bankadót, a telekomadót, az áruházlánci adót, végül pedig »lenyúlták« a magánnyugdíjpénztárakat, s ezzel lényeges takarékossági intézkedések nélkül elérték azt a könnyebbséget, amit az unió megtagadott. Az »ellenfél« aztán Lengyelországnak kedvezve statuált példát – mintegy arculcsapásként. Megmutatta, vele lehet beszélni, ha valaki a nyugdíjreformot nem likvidálni, csak átalakítani akarja (mint Varsó).

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
allover
2010. december 16. 14:20
Adácsy! Hallgass Illés-Zenekart! Ne gondold, ... és gyorsan tűnjél el a színről, gyors patakopogással, b@szd meg! Bízom abban, hogy sok-sok önérdekvédő technikát fog tanulni Európa számos, szarban lévő országa az úniós elnökségünk alatt!
atila68
2010. december 16. 11:48
Böllércölöpök.
atila68
2010. december 16. 09:29
Orbán Viktor kormánya egyetlen csapással likvidálta a Horn Gyula baráti társaság jövedelemforrásának második (a munkavállalókra nézve kötelező) pillérét, s vele, hogy ne legyen kétség, magát a Horn Gyula baráti társaság egy jelentős szegmensét is ellehetetlenítette.
OmegaMale
2010. december 16. 08:46
"Az »ellenfél« aztán Lengyelországnak kedvezve statuált példát – mintegy arculcsapásként. Megmutatta, vele lehet beszélni, ha valaki a nyugdíjreformot nem likvidálni, csak átalakítani akarja (mint Varsó).” " Ezért szar, ha valaki Alzheimer-es, nem képes az eseményeket időben megfigyelni és ok-okzati összefüggéseket észrevenni. Az EU-val egészen addig nem lehet emberi hangon tárgyalni, amíg az ember nem emeli meg egy kicsit a hangját (más kérdés, hogy ezzel az utánunk jövők pozíciója is javul). Az amnéziás kommerek kedvéért idézzük fel a közelmúlt tapasztalatait, a nemzetközi intézményekkel kapcsolatos eseményeket és azok egy lehetséges olvasatát: 1. Az IMF nem akart senkivel semmiről tárgyalni, kemény volt, mint a vidia. Jött és diktált. 2. A magyar állam egyenrangú félként lépett fel, aminek hatására az IMF megsértődött és hazament. Nyomást akart gyakorolni, de nem sikerült elég nagyot durrantani, hogy jól megijedjünk, azt meg eddig is tudtuk, hogy a vesztünk nekik sem jó. 3. Ezek után a hozzánk hasonló helyzetben lévő országokkal (pl. Romániával) az IMF szemmel láthatóan megenyhült és elkerülendő egy, a magyarhoz hasonló tárgyalási pozíció kialakulásának kockázatát (-> diktátum helyett kétoldalú tárgyalások), dícsérettel és engedménnyel közeledett. Ez utóbbiban a szellemileg alultáplált/rövid távú memórizavaros és egyéb mentális deficitekkel rendelkezők nem azt látták, hogy az IMF inkább visszavett az arcából, hanem azt, hogy az IMF-fel lehetett volna tárgyalni... Szvsz ha a magyar állam nem demonstrál elszántságot az adók és a pillérek tekintetében, Varsó soha semmilyen kedvezményt nem kapott volna (most tekintsünk el az 55%-os államadósságuktól, nem egyszer írtam már, hogy nemcsak a csoró a rossz adós, hanem az is, aki nem akar hitelt felvenni, lerágott topic...). Ahogy a visegrádi országok közös mnyp-elszámolási akcióját is simán visszadobták (rossz volt az időzítés, hagyhattuk volna későbbre; lehet, hogy a magyar akciózás után kellett volna felajánlani úgy felvezetve, hogy *nem kell így lennie, ha...*). Endre barátunknak azzal van a baja, hogy a mi határozott fellépésünkből más tagállamok profitálnak (még akkor is ha egyes déli szomszédaink ezt soha nem ismernék be :D). Nekem egy soros elnökség valahol itt kezdődik, nem seggbebújós, passzív sodródás a cél. Tetszettek volna tökösebbeknek lenni, megvolt rá a lehetőség. A gondosan felépített csicska-imidzsünk dől éppen össze nagy robajjal, ez azért megér némi EU-s kedevezményt nem?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!