Titkosszolgálati vegzálásnak vagyunk kitéve

2010. november 09. 10:11

Csacskaság, hogy engem Ginonak vagy Zazának szólítanának a Jobbikban. Interjú.

2010. november 09. 10:11
Bár okóber 3-án nem sikerült az MSZP elé kerülni, az vidéki polgármesterek nélkül maradt LMP-hez képest jobban szerepeltek, három polgármesteri posztot is elnyertek. Az önkormányzati választások óta minta felerősödtek volna az ellentétek a Jobbikban, mivel magyarázhatók ezek a feszültségek?

Nemcsak a helyhatósági választások óta eltelt időben, korábban is jelentek meg olyan cikkek a sajtóban, hogy törésvonalak vannak a Jobbikban. Eleinte főleg a balliberális média vizionált ilyen feszültségeket, de közel egy éve már a Fidesz-közeli sajtó is ilyesmiket írogat. Vagy említhetném a szintén Fideszhez húzó Nézőpont Intézetet, amely nemrég kilenc törésvonalat látott a Jobbikban. Ezek mítoszok, semmilyen valóságalapjuk nincs. Az október 3-a óta eltel időben a Jobbik a béke szigete volt, ahhoz képest, hogy milyen nehézségeink voltak az európai parlamenti, az országgyűlési vagy a helyhatósági kampány alatt. Mert a kampányok nemcsak az országot, hanem a pártok életét is képesek felbolydítani. Olyankor azok a véleménykülönbségek, amelyek jelen vannak egy-egy párt életében, felerősödnek. Igen, nálunk is vannak véleménykülönbségek, furcsa is lenne, hogy egy olyan nagy párt, mint amilyenné a Jobbik az utóbbi években kinőtte magát, teljesen homogén lenne. Az is természetes, hogy ezek a nézetek próbálnak a párton belül érvényesülni, keresik a maguk helyét, de ezeket nem nevezném törésvonalaknak. Nem a mi parlamenti frakciónkból léptek ki képviselők, hanem az MSZP-ből és az LMP-ből. Ezért nem értem, hogy milyen feszültségekről írt hétfőn a hvg.hu. Ezek csacskaságok, ahogy az is az, hogy engem Ginonak vagy Zazának szólítanának a Jobbikban. (...)

Azért a Jobbikban meglévő nézeteltérések mégiscsak komoly konfliktusokkal járnak, elég csak a Magyar Gárda párton belüli megítélésére, vagy a Gárdán belüli legújabb feszültségekre gondolni. Úgy tűnik, újabb szakadás előtt áll a szervezet, ön pedig nyíltan a Gárdából kilépő, a csendőrséget szervező Kiss Róbert mellé állt.

Szakadásról szó sincs. Ezek a feszültségek két-három ember személyi konfliktusára vezethetők vissza, koncepcionális törésvonalak nincsenek. Bízom benne, hogy a vita mihamarabb nyugvópontra jut, mert a közösség céljaiban továbbra egységes. (...)

Gyakran hallani jobbikos politikusoktól, hogy a nemzetbiztonság beépült a pártba, a Gárdába, és szándékosan gerjesztik ezeket a feszültségeket. Van-e bármi bizonyíték erre vagy ez is egy mítosz?

Számos jel utal arra, hogy titkosszolgálati vegzálásnak vagyunk kitéve. Persze, ha lenne egyértelmű bizonyítékom, már előálltam volna vele. Azért mégiscsak furcsa, hogy háromhavonta megjelenik valaki, aki szét akarja verni ezt a közösséget. Egyébként az előző kormány idején egyes politikusok nyíltan beszéltek arról, hogy a szolgálatokkal figyeltetik a Jobbikot vagy a Magyar Gárdát. Nehéz ezt kiszűrni, de nincs titkolnivalónk, ezért nem is félek ettől.”

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kaducsa
2010. november 09. 19:42
Hering József... aha.
Kaducsa
2010. november 09. 19:19
Höhö http://26.media.tumblr.com/tumblr_lafkr3iFwr1qameb0o1_400.gif
Kaducsa
2010. november 09. 19:13
És miért van leragasztva a haja? Tán gyapjas?
morfondír
2010. november 09. 18:53
"koncepcionális törésvonalak nincsenek" Ha nincs koncepció, akkor hogy lenne. Kár, hogy a létetek kompromittál mindent amire nemzeti jelzőt aggattok. Sokadszorra ismétlem: meg sem kellene szólalnod,csak a szemedbe kell nézni és látszik, hogy butus vagy, te kis ginozaza.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!