„A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (Mgszh) csupán 850 ezer forintra büntette meg a brit Tesco hazai koszlott leágazását, mert dunaújvárosi áruháza béldarabokkal és bélsárral szennyezett csirkehúst árult. Gombos Zoltán, a büntetést kiszabó Fejér megyei élelmiszerlánc-biztonsági és állat-egészségügyi igazgató azt mondta, hogy az általuk fellelt háromszáz kilogrammnyi termék láthatóan olyannyira undorító volt, hogy nem volt szükség laboratóriumi vizsgálatokra sem. (...)
Az eset ismertetése után a Tesco kommunikációs igazgatója, Iglódi-Csató Judit tegnap közleményt adott ki, amihez egy butuska »háttér-információt« is fűzött. Ezt: »A Tesco úgy értesült, hogy a Magyar Nemzet deklaráltan, tendenciózusan és inkorrekt szándékkal az általa feltételezett külföldi gyártót és a nemzetközi tulajdonú áruházláncot kívánta rossz színben feltüntetni, sőt a hatóság eljárását is megkérdőjelezni. Amint azonban kiderült, hogy az elsődlegesen felelőssé tehető gyártó magyar vállalat és hazai termékről van szó, az állítások kizárólag az áruházlánc rossz színben való feltüntetésére korlátozódtak. A lap a gyártó felelősségét soha nem vetette fel és/vagy soha nem vizsgálta.« (...)
A mostani esetben azonban leginkább az üdvözlendő, hogy a hatóság végre felelősségre vonta és megbüntette a kereskedőt, amely az elmúlt években nem igazán volt gyakorlat. Az élelmiszerbotrányokban rendre főszerepet vállaló brit vállalatóriásra kimért 900 ezer forintos büntetés viszont inkább visszafelé sül el, hiszen azt mutatja, hogy Magyarországon a Tesco tényleg azt csinál, amit akar. Ezt a mocskot csak azért vonta vissza, mert botrány lett belőle, különben rásózta volna az egészet a vásárlókra.”