Még egyszer és utoljára

2010. október 14. 19:40

Ha maguk a baloldaliak nem teszik meg, hát tegyük meg mi: kérjük meg a posztkommunistákat, haladjanak le a baloldalról. Még egyszer, utoljára.

2010. október 14. 19:40

„Gréczy Zsolt a Népszavában Chaveztől fél, Chavezhez hasonlítja Orbánt. Meg Lukasenkohoz, meg átvitt értelemben Rákosi Mátyáshoz. (...) Nagyon mohók ezek a mi posztkommunistáink. Egy jelző nem elég nekik. Orbán szerintük a Minden. Van ilyen. Szép is a reménytelen férfi szerelem. Hol gyűlöl, hol csodál. Azonban a magyar posztkommunista oldal minden jogát elvesztette arra - nem mintha eddig bármi joga lett volna rá -, hogy baloldalinak nevezze magát. Az MSZP és elődpártja amint a villákat, ugyanúgy az ideológiát is ellopta. (...)

Gréczy Zsolt nem baloldali. Persze, nem is jobboldali, de nem baloldali. Egy letűnt korszak embere, a posztkommunizmus védelmezője. A posztkommunizmusnak azonban lassan vége. Igazán majd akkor lesz vége, ha megszületik az a baloldal, amelynél a sztrájk, az államosítás, a közvagyon nem szitokszavak, amelynél Hugo Chavez nem ellenfél. (Talán az LMP képes erre.) (...)

A Népszava nem szociáldemokrata. Az MSZP nem baloldali. Innen tessék építkezni. Sok sikert!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marko11
2010. október 15. 11:28
Az mszp a (külföldi) nagytőke pártja, a Népszava a nagytőke lapja! Aljas gazemberek. A baloldali eszméktől ők vannak a legtávolabb!
Kettes
2010. október 15. 10:41
Na megint egy jobbklikkes gyógyegér akarja megmondani, hogy mi a/ki a szocdem, aki életében egy métert nem dolgozott.
xyz
2010. október 14. 20:41
Nem vagyok híve a kommunistázásnak, mert szerintem értelmetlen, de ha már szóba jött: Kérjük meg a posztkommunistákat, húzzanak el az alkotmányozás közeléből.
nyoooc
2010. október 14. 20:40
A posztkommunisták nem egy letisztult ideológia követői. Nem is lehetnek azok. Jellemzően ateisták, így a keresztény világból származó értékeket (vagy legalábbis a zömüket elvetik). Nem is kommunisták. Már a szocializmus idején sem voltak azok, még ha annak is vallották magukat. Pragmatikus karrieristák, akiket leginkább az érdekeik vezéreltek, vezérelnek. Ha kell, baloldaliak, ha kell neoliberálisok vagy akár konzervatívok. A 70-es, inkább 80-as években megszerzett politikai és gazdasági hatalmuk minél sikeresebb megőrzése vezérli őket. Ismerik (azt kellett hivatásszerűen használniuk) a kádári világ nyelvezetét, onnan van a kapcsolatrendszerük (nemcsak egymás közt, hanem a kádári világ egyszerű emberei felé is), s ezzel éltek is. Mondtak, mondanak mindenféle baloldali lózungokat (régi napi rutin ez náluk), de egy percig sem gondolják komolyan. Eddig ez elég volt, hogy hatalmukat megőrizzék. Most gyengülni látszanak, de még nem dőlhetünk nyugodtan hátra, nem adták fel. Ha majd teljesen szétesik az MSZP-be tömörült posztkommunista bagázs, akkor nagyon érdekes átrendeződés várható a magyar politikában. A Fideszt leginkább egy dolog tartja egyben, s az nem Orbán karizmája, hanem a posztkommunistákkal való szembenállás, a posztkommunisták elutasítása. Ha a közös ellenség (mert valljuk meg, inkább ellenségnek, mint ellenfélnek tekintik egymást) megszűnik, meglepő átalakulások jöhetnek az úgynevezett jobboldalon is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!