Verhofstadt árulónak nevezte Orbán Viktort – cserébe miszlikbe szedték a kommentelők
Európát valójában a brüsszeli bürokraták árulták el, véli a többség.
2010-ben három tényező segíthet a Fidesznek abban, hogy ne ismétlődjön meg a 2006-os drámai hitelvesztés: az előzmény, a várakozás és a megközelítés.
„Néhányan kárörvendve várják, mások rettegnek tőle, megint mások unottan legyintenek, mondván, ez bizony elkerülhetetlen. Hogy miről van szó? Arról, hogy vajon mikor érkezik meg Orbán Viktor (és politikája) Balatonőszödre. Azt mindenki sejti, hogy miként a második Gyurcsány-kormánynál, a második Orbán-kabinetnél is kulcskérdés lehet a hitelesség; annak megtartása vagy elvesztése. S miközben valóban akadnak hasonlóságok, nekem úgy tűnik, hogy a különbségek ordítóak, s minden bizonnyal meg is akadályozzák majd az Őszöd-szindróma eredeti formában való visszatérését.
Bármi is történik az önkormányzati választás után, 2010-ben három tényező segíthet a Fidesznek abban, hogy ne ismétlődjön meg a 2006-os drámai hitelvesztés: az előzmény, a várakozás és a megközelítés. (...)
Három elemről beszéltem, amelyek miatt azt gondolom, hogy 2010-ben nem ismétlődhet meg a 2006-os hitelesség- és népszerűségvesztés. Van azonban egy negyedik, amely az előző négy évben meghatározó jelentőséggel bírt, s amely minden bizonnyal 2014-ben is sorsdöntő lehet: a teljesítmény, illetve annak percepciója, választói megítélése. Bármennyire is szeretnék a politikai ellenfelek, és bármennyire is napi folyamatos értékelési lázban ég a média egy része, a választók a kormány teljesítményéről a véleményüket nem száz nap után alakítják ki. Lehet (sőt, talán valószínű is), hogy Orbán Viktor népszerűsége egyszer lejtmenetbe kerül, hitelessége erodálódik, ám ha csak maga nem tesz ezért, erre biztosan nem egyhamar kerül majd sor.”